IntralogistykaMagazynyPrzemysł 4.0

Kuka wprowadza na rynek nowego robota. Oto KR Fortec

Modularyzacja między modelami zapewnia wysoką przenikalność komponentów serii

Kuka wprowadza na rynek nowego robota przemysłowego. Firma Kuka twierdzi, że ich nowy robot KR Fortec zapewnia „wielką wszechstronność w niewielkiej przestrzeni”. Dzięki wydajności osiąga krótki czas cyklu, a jego kompaktowa forma sprawia, że jest idealny do zadań takich jak manipulacja i działanie punktowe. Dostępne jest również kilka specjalnych wariantów dla trudnych i brudnych środowisk.

Kuka przedstawia robota KR Fortec

Jak przekazała firma Kuka, nowy robot KR Fortec jest dostępny z przedłużonym ramieniem, które obsługuje obciążenia do 240 kg na zasięgu 3700 mm. Technicznie rzecz biorąc, ten robot o wysokiej wytrzymałości mieści się pomiędzy modelem KR Quantec a ultra KR Fortec. Jak informuje portal Robotics & Automation News, modularyzacja między modelami zapewnia wysoką przenikalność komponentów serii robotów.

Kuka wprowadza na rynek nowego robota. Oto KR Fortec
Kuka

Czytaj też: Amazon inwestuje grubą forsę w zautomatyzowaną logistykę

Stworzyliśmy KR Fortec, aby osiągnąć niższy Całkowity Koszt Posiadania (TCO) i wprowadzić na rynek produkt oszczędzający zasoby. KR Fortec jest o 700 kg lżejszy od swojego poprzednika. Dla klientów modularyzacja oznacza niższe koszty przechowywania części zamiennych – wskazuje Maximilian Pettkuhn, menedżer portfolio w Kuka.

Czytaj też: Gigant z Tajwanu opóźnia budowę fabryki czipów w USA. Chce zachęt od państwa

Kolejny innowacyjny robot w rodzinie Kuka

KR Fortec charakteryzuje się długim czasem pracy i niskimi wymaganiami dotyczącymi konserwacji. Zoptymalizowany dostęp sprawia, że prace konserwacyjne są łatwe i szybkie. Jak informuje portal Robotics & Automation News, robot jest częściowo wodoszczelny oraz pyłoszczelny i może działać w zakresie temperatur od 0°C do 55°C. Dostępne jest również kilka specjalnych wariantów dla trudnych i brudnych środowisk.

Przestrzeń robocza KR Fortec może być poszerzona za pomocą jednostki liniowej KL 4000 – która jest modułowo adaptowalna od 1,5 m do 30 m. Kolejną zaletą jest to, że KR Quantec również pasuje do KL 4000. W kwestii współpracy z ultra KR Fortec na tej samej jednostce liniowej wystarczy wybrać KL 5000. Pozwala to klientom nadal łatwo dostosowywać i łączyć produkty, aby sprostać indywidualnym wymaganiom.

Rewolucja w intralogistyce? Czy robotyczny system podbije rynek?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button