DrogowyTransport
Gorące newsy

Rekordowe zamówienie Solaris! Wiemy gdzie trafią ich trolejbusy

Genua stanie się jednym z głównych użytkowników trolejbusów Solaris

Przewoźnik komunikacyjny AMT Genova złożył rekordowe zamówienie u Solaris na dostawę łącznie 112 sztuk trolejbusów o długości 18 metrów. Trolejbusy Solaris Trollino 18, wyposażone w technologię IMC, zostaną dostarczone do nadmorskiej Genui we Włoszech. Wartość umowy przekracza 100 milionów euro. Po zrealizowaniu najnowszej umowy na 112 przegubowych Trollino 18, Genua stanie się jednym z głównych użytkowników trolejbusów Solaris.

Rekordowe zamówienie na trolejbusy Solaris

Włoski operator AMT Genova (Azienda Mobilità e Trasporti SpA) złożył rekordowe zamówienie na 112 przegubowych trolejbusów Solaris Trollino 18. Wartość umowy przekracza 100 milionów euro.

Nieco ponad rok temu dostarczyliśmy do Genui 30 nowoczesnych autobusów elektrycznych. Tym razem operator AMT zdecydował się na trolejbusy, rozwiązanie dobrze znane i doceniane w stolicy Ligurii. Doświadczenie naszej firmy w produkcji tych zeroemisyjnych pojazdów już przekroczyło liczbę 2000 trolejbusów, co zostało docenione przez AMT Genova i zaowocowało tą historyczną umową – powiedział Alberto Fiore, dyrektor zarządzający Solaris Italia.

Czytaj też: Madryt stawia na bezemisyjne Solarisy! Kolejne duże zamówienie

Oprócz tradycyjnego napędu elektrycznego, trolejbusy dla Genui zostaną wyposażone także w baterie trakcyjne, umożliwiające pokonanie znacznej odległości bez konieczności podłączania do sieci trakcyjnej. Energię w bateriach będzie uzupełniana zarówno w trakcie eksploatacji, jak i na zajezdni, a także pobierana z sieci trakcyjnej podczas jazdy za pomocą technologii In-Motion-Charging (IMC).

Solaris

Transport publiczny w Genus

Warto przypomnieć plany dotyczące transportu publicznego w Genui. Miasto podejmuje obecnie zdecydowane kroki w celu poprawy infrastruktury transportu publicznego. Odbicie tego znajduje się w najnowszym zamówieniu na trolejbusy Solaris oraz inwestycji w budowę nowej linii trolejbusowej. Te inicjatywy są częścią szerszego planu włoskiego przewoźnika, zakładającego przejście na w pełni elektryczną flotę miejską do 2025 roku.

Czytaj też: Bezrobocie w Europie – Szwecja z większym bezrobociem niż Włochy

Współpraca między Solaris a operatorem AMT Genova sięga 2013 roku. Szczególnie godne uwagi było niedawne zamówienie na 30 autobusów elektrycznych, dostarczonych w 2022 roku. Po zrealizowaniu najnowszej umowy na 112 przegubowych Trollino 18, Genua stanie się jednym z głównych użytkowników trolejbusów Solaris.

Solaris z największym zamówieniem na autobusy wodorowe w Europie!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button