Info z rynku

Wood uzyskał fundusze na projekt robotyki autonomicznej

Globalna firma konsultingowo-inżynierska Wood pozyskała w Kanadzie prawie 3 miliony dolarów dofinansowania na projekt robotyki autonomicznej, który ma wesprzeć odbudowę przemysłu naftowego i gazowego oraz stworzyć nowe możliwości pracy dla mieszkańców, a tym samym zwiększyć zatrudnienie w firmie.

Projekt robotyki autonomicznej z dofinansowaniem

W swoim najnowszym oświadczeniu, firma Wood potwierdziła, że otrzymała fundusze na projekt robotyki autonomicznej od kanadyjskiej prowincji Nowa Fundlandia i Labrador, aby zmaksymalizować zatrudnienie dla mieszkańców i wesprzeć odbudowę morskiego przemysłu naftowego i gazowego na tym obszarze. Firma poinformowała, że projekt, którego celem jest stworzenie w regionie usługi autonomicznej, zrobotyzowanej inspekcji i konserwacji, został zabezpieczony w ramach Funduszu Wspierania Odbudowy Przemysłu Ropy Naftowej i Gazu w Nowej Fundlandii i Labradorze.

W dzisiejszych czasach robotyka – nie tylko podmorska i powietrzna, ale także lądowa, zarówno w procesach upstream, jak i downstream – może być postrzegana jako technologia zmieniająca reguły gry, która nadal rewolucjonizuje przemysł naftowy i gazowy, ponieważ giganci branży, tacy jak BP, Aker BP, Equinor, ExxonMobil i Shell, coraz częściej testują autonomiczne roboty w swoich zakładach. Wood to kolejny gracz w branży, który wykorzystuje zaawansowane oprogramowanie i łączy robotykę z inżynierią, aby umożliwić automatyzację obiektów.

Wood współpracuje z klientami w celu przyjęcia rozwiązań cyfrowych, które napędzają innowacje i kształtują przyszłość naszych branż. Cieszymy się, że otrzymaliśmy dofinansowanie od rządu Nowej Fundlandii i Labradoru na przyspieszenie naszego programu autonomicznej inspekcji i doceniamy możliwość zapewnienia nowych perspektyw zatrudnienia dla mieszkańców tej prowincji – powiedział Paul Leonard, prezes Wood ds. operacyjnych w obu Amerykach.

Czytaj też: Ruszył przetarg na roboty budowlane pod CPK. Na początek 1,7 mld zł

Projekt robotyki autonomicznej pozwoli na szybką reakcję w razie awarii

Projekt robotyki autonomicznej był jednym z 26 propozycji, które pomyślnie otrzymały dofinansowanie w ramach programu, a Wood otrzymał prawie 3 miliony dolarów z funduszu, którego łączna wartość wyniosła około 35,5 miliona dolarów.

Przygotowując się do przejścia na energię odnawialną, robimy to ze świadomością, że ropa i gaz będą potrzebne w dającej się przewidzieć przyszłości. Nasz rząd będzie nadal pracował nad wspieraniem kobiet i mężczyzn pracujących w przemyśle naftowym i gazowym, jednocześnie współpracując z przemysłem w celu wspierania nowych, innowacyjnych pomysłów na dalszą redukcję emisji gazów cieplarnianych – skomentował Andrew Furey, premier Nowej Fundlandii i Labradoru.

Ponadto, projekt robotyki skupia się przede wszystkim na wspieraniu lądowych i morskich aktywów infrastruktury naftowej i gazowej, podczas gdy jego pomyślne zakończenie może skutkować rozmieszczeniem wielu robotów, umożliwiając Wood wspieranie przyszłych inwestycji w prowincji. Firma ujawniła, że oferta w zakresie zautomatyzowanej inspekcji stworzy szereg nowych stanowisk technicznych, które będą miały na celu dostosowanie robotów i opracowanie oprogramowania inspekcyjnego do analizy gromadzonych danych wizualnych, termicznych, metanowych i akustycznych.

Ponadto, szczegółowe dane umożliwią zespołowi monitorowanie integralności aktywów, pozwalając na wcześniejsze wykrywanie wycieków, korozji oraz anomalnych wibracji i temperatur, co da możliwość podjęcia w porę decyzji o konserwacji i naprawach. Wood oczekuje, że możliwości te zwiększą bezpieczeństwo personelu na morzu, zmniejszą emisję dwutlenku węgla i przyczynią się do zrównoważonych operacji o niskich kosztach.

Czytaj też: Robotyzacja zabiera ludziom pracę i zmniejsza płace [BADANIE]

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button