MagazynyTransport

Gigant wzmocni swoje chłodnie. Planuje dużą rozbudowę obiektu

Rozwój obiektu Foothills Lineage w Calgary ma służyć klientom eksportującym mięso i inne produkty do Azji

Lineage Logistics zwiększa zdolności magazynowania chłodniczego na zachodzie Kanady. Rozbudowa obiektu w Calgary zwiększy pojemność chłodni o 30%.

Lineage Logistics zwiększy pojemność chłodni o 30%

Lineage Logistics ogłosił rozbudowę zakładu magazynowania chłodniczego w Calgary, co zwiększy łączną pojemność chłodni do ponad 18,5 tysiąca metrów kwadratowych i ponad 24 tysięcy miejsc paletowych. Firma poinformowała, że rozwój obiektu Foothills Lineage w Calgary ma służyć klientom eksportującym mięso i inne produkty do Azji oraz innych rynków międzynarodowych.

Rozwijając naszą obecność w Kanadzie, rynek w Calgary pełni kluczową rolę w zaspokajaniu potrzeb istniejących klientów i wita nowych klientów potrzebujących zdolności eksportowej – powiedział Ken MacLean, wiceprezes regionu Lineage w Kanadzie, w komunikacie prasowym.

Czytaj też: Rynek magazynów chłodniczych stale się rozwija. Powstanie nowy obiekt

Jak informuje portal FreightWaves, rozbudowa lokalizacji Foothills obejmuje również powiększenie przestrzeni do 1500 miejsc paletowych zdolnych do szybkiego zamrażania, co jest kluczową cechą dla eksportu produktów. Zakład Foothills znajduje się w pobliżu lokalnego centrum transportowego Lineage oraz intermodalnych obiektów kolejowych do przewozu kontenerów z głównych portów zachodniej Kanady. Rozbudowa zakładu chłodniczego Foothills ma zostać zakończona w 2024 roku.

Firma prężnie się rozwija

W 2022 roku Lineage przejął VersaCold Logistics Services, pozyskując 24 magazyny chłodnicze o łącznej pojemności ponad 3 milionów metrów sześciennych w dziewięciu prowincjach, w tym w Toronto, Calgary, Vancouver, Montrealu i Edmontonie w Albertynie.

Czytaj też: Amerykańska gospodarka słabnie i niedługo wejdzie w stagnację

Jak informuje portal FreightWaves, przejęcie VersaCold dodało do portfolio Lineage37 obiektów logistycznych w całej Kanadzie. W ostatnich tygodniach Lineage otworzył również dwa duże zakłady magazynowania chłodniczego w Houston i Dallas, rozszerzając obecność w Teksasie na 20 obiektów o łącznej pojemności ponad 5,4 miliona metrów sześciennych. Lineage Logistics z siedzibą w Novi w stanie Michigan, zarządza ponad 400 obiektami na trzech kontynentach, zatrudniając 17 tysięcy pracowników.

Metro dodaje do floty elektryczne pojazdy chłodnicze Volta Zero

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button