Magazyny

Rynek magazynów chłodniczych stale się rozwija. Powstanie nowy obiekt

FreezPak Logistics będzie wynajmować magazyn chłodniczy od BGFP

FreezPak Logistics, operator magazynów chłodniczych z siedzibą w New Jersey, nawiązał partnerstwo z firmą BG Capital, aby zbudować nowy magazyn chłodniczy o powierzchni 26 184 metrów kwadratowych w Baytown w Teksasie.

Nowy magazyn chłodniczy w Houston

Firma partnerska, znana jako BGFP International LLC, nabyła teren o powierzchni 30,7 akrów w Cedar Port Industrial Park, około 43,5 km na południowy wschód od centrum Houston. Nowy magazyn chłodniczy w Houston będzie pierwszym projektem partnerstwa, które powstało w sierpniu w celu budowy magazynów chłodniczych o łącznej wartości miliarda dolarów w portowych rynkach w Stanach Zjednoczonych. BGFP International rozpocznie pierwszą fazę budowy obiektu w Baytown pod koniec kwietnia. Jak informuje portal FreightWaves, prace mają zostać zakończone do końca 2024 roku, a koszt inwestycji wyniesie 102 miliony dolarów.

FreezPak Logistics będzie wynajmować magazyn chłodniczy od BGFP. Obiekt będzie posiadał różnorodne przestrzenie kontrolowane pod względem temperatury, co umożliwi operacje składowania, przetwarzania, pakowania i dystrybucji produktów wrażliwych na temperaturę. Cedar Port Industrial Park znajduje się około 22,5 km od Port Houston i posiada bezpośredni dostęp kolejowy do portowych doków kontenerowych.

Czytaj też: Dachser uruchamia w pełni zautomatyzowany magazyn

Dwie fazy budowy

W ramach drugiej fazy budowy wykonawca zwiększy łączną powierzchnię budynków do 50 825 metrów kwadratowych, potencjalnie oferując 37 924 metrów kwadratowych zamrażarki i 10 232 metrów kwadratowych chłodzonego portu. Jak informuje portal FreightWaves, w pełni rozbudowany obiekt będzie posiadał parking dla 141 przyczep, 64 ciężarówek i trzech stanowisk kolejowych. Magazynowanie w chłodniach to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów na rynku nieruchomości przemysłowych, a rynek obiektów kontrolowanych pod względem temperatury osiągnął w USA rekordowy poziom 910 449 metrów kwadratowych pod koniec 2022 roku.

Według badania Newmark, popyt na powierzchnię magazynową w chłodniach na terenie USA wynika z głównie z boomu e-commerce w zakresie dostaw produktów spożywczych oraz usług dostarczania świeżych produktów żywnościowych. Kolejnym czynnikiem jest konsolidacja branży, która prowadzi do potrzeby dostosowania się do większej konkurencji poprzez zwiększenie efektywności i rozszerzenie gamy usług, co z kolei wymaga większych magazynów. Wreszcie, badanie wskazuje, że wiele starszych obiektów magazynowych wymaga modernizacji lub wymiany na nowocześniejsze, co również przyczynia się do zwiększenia popytu na nowe powierzchnie magazynowe.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Całkowita automatyzacja magazynów w logistyce coraz bliżej

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button