DrogowyTransport

I znów te elektryki! Ciężarówki eCascadia będą wozić Coca-Colę

Napoje Coca-Coli będzie wozić dwadzieścia bezemisyjnych pojazdów

Daimler Truck North America dostarczył firmie Reyes Coca-Cola Bottling (RCCB) elektryczne ciężarówki eCascadia. Dwadzieścia bezemisyjnych pojazdów będzie wozić napoje Coca-Coli na Zachodnim Wybrzeżu i w Midwest. 

Firma Reyes Coca-Cola otrzymała bezemisyjne ciężarówki eCascadia

Ciężarówki eCascadia RCCB będą korzystać wyłącznie z 20 komercyjnych stacji ładowania Detroit eFill zainstalowanych na terenie zakładu Coca-Coli w Downey. Dla uzupełnienia stacji ładowania, RCCB wykorzystuje system zarządzania ładowarką Detroit Charger, potężne oprogramowanie umożliwiające pełny przegląd floty elektrycznej. Umożliwia to efektywne zarządzanie energią w celu ostatecznego obniżenia kosztów operacyjnych.

Nasza współpraca z przedsiębiorstwem Reyes Coca-Cola Bottling to znaczący krok w kierunku promowania zrównoważonego transportu. Integracja ciężarówek Freightliner eCascadia do floty RCCB pokazuje, że biznesowa odpowiedzialność i ochrona środowiska mogą iść ze sobą w parze, jednocześnie wspierając innowacje i efektywność – powiedział David Carson, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w DTNA.

Coraz bliżej święta! Ciężarówki eCascadia będą wozić Coca-Colę
Daimler Trucks

Czytaj też: Daimler Truck i Toyota planują połączenie japońskich jednostek

Dwadzieścia w pełni elektrycznych pojazdów ma przyczynić się do zmniejszenia zużycia 150 000 litrów oleju napędowego rocznie.

Cieszymy się, że wprowadzamy te ciężarówki o w 100 procentach elektrycznym, bezemisyjnym napędzie, dążąc do osiągnięcia naszego celu redukcji emisji w naszych operacjach o 30 procent do 2030 roku. Nasza flota elektryczna w Downey, obejmująca teraz pojazdy ciężarowe o napędzie elektrycznym i pojazdy obsługi klienta z napędem elektrycznym, obsłuży klientów na terenie południowej Kalifornii i będzie kontynuacją naszego zaangażowania w tworzenie pozytywnych zmian w naszych społecznościach – powiedział Tim Heinen, wiceprezes ds. strategicznej infrastruktury i rozwoju w RCCB.

Daimler Trucks oferuje różne warianty elektrycznych ciężarówek

Ciężarówki Freightliner eCascadia zostały zaprojektowane, aby zapewnić optymalną produktywność dla flot, które chcą przejść na efektywne, bezemisyjne ciągniki siodłowe. Proces ładowania pojazdu trwa zaledwie od 2,5 do 3 godzin, aby osiągnąć pojemność baterii 80 procent, co sprzyja zwiększonej efektywności. eCascadia oferuje różne opcje baterii i osi napędowej, osiągając typowy zasięg od 155, 220 do 230 mil, w zależności od konkretnej konfiguracji.

Czytaj też: Chińskie samochody elektryczne podbijają Europę. KE oskarża Chiny o zaniżanie cen

Jako zwolenniczka zielonej, bardziej zrównoważonej przyszłości, miasto Downey gratuluje Reyes Coca-Cola za wprowadzenie pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym do swojej lokalnej floty. Coraz większe stosowanie pojazdów o zerowej emisji jest korzyścią dla wszystkich, dlatego doceniamy, że zostaliśmy wybrani jako baza dla tych ciężarówek – powiedziała burmistrz Claudia M. Frometa.

Daimler Truck wprowadza na rynek USA ciężarówki RIZON

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button