DrogowyTransport

Daimler Truck wprowadza na rynek USA ciężarówki RIZON

Wszystkie samochody ciężarowe RIZON są budowane zgodnie z wypracowanymi standardami Daimler Truck

Daimler Truck wprowadza na rynek amerykański średniej wagi ciężarówki RIZON z napędem elektrycznym. Pierwszy raz marka RIZON i jej oferty pojazdów zostały zaprezentowane publiczności podczas targów Advanced Clean Transportation (ACT) Expo, które odbyły się w dniach od 1 do 4 maja 2023 roku w Anaheim, w Kalifornii.

Ciężarówki RIZON trafią na rynek USA

Daimler Truck wprowadzi na rynek amerykański ciężarówki RIZON w trzech wariantach: e18L, e16L i e16M. Samochody klasy 4 i 5 z napędem bateryjnym, o masie całkowitej od 15 995 do 17 995 funtów (GVW), mogą na jednym ładowaniu przejechać od 110 do 160 mil dla wariantu L z 3 pakietami baterii oraz od 75 do 110 mil dla wariantu M z 2 pakietami baterii.

RIZON dostarcza klientom samochody ciężarowe i rozwiązania mobilności skoncentrowane na potrzebach klienta, zapewniające zero emisji CO2, pochodzące od jednego z największych i najbardziej doświadczonych producentów pojazdów użytkowych na świecie, Daimler Truck. Marka RIZON zobowiązuje się do nawiązania partnerskiej współpracy z właścicielami firm, którzy przechodzą na zeroemisyjny transport – informuje firma.

Daimler Truck

Czytaj też: Scania dostaje pierwszy kontrakt na elektryki w Meksyku

Ciężarówki mogą działać jako wywrotki i chłodnie

Ciężarówki są dostosowane do różnych zastosowań i mogą przewozić skrzynie ładunkowe, platformy, a także działać jako wywrotki i chłodnie. Wszystkie samochody ciężarowe RIZON są budowane zgodnie z wypracowanymi standardami zapewnienia jakości opracowanymi przez Daimler Truck i stosowanymi w ponad 40 zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Właściciele flot i kierowcy samochodów ciężarowych zostaną kompleksowo wsparci przez doświadczoną sieć dealerską oferującą szereg usług, które pomagają zapewnić bezproblemowe doświadczenia, których oczekują klienci marek Daimler Truck. Dostępne będą doradztwo dotyczące ładowania prądem zmiennym i stałym oraz dostęp do telematyki. Elastyczne finansowanie zapewnia Daimler Truck Financial Services – dodaje firma.

Daimler Truck
Daimler Truck

Czytaj też: Amerykański PKB wzrósł w pierwszym kwartale, ale recesja coraz bardziej prawdopodobna

Kanadyjska Coca-Cola dodaje do floty elektryczne ciężarówki Volvo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button