LotniczyTransport

Spod Wieży Eiffla na Antypody. Rusza nowe bezpośrednie połączenie

Pierwszymi klientami mają być australijscy sportowcy udający się na Igrzyska

Linia lotnicza Qantas uruchomi bezpośrednie połączenie umożliwiające lot z Australii do Europy bez międzylądowań. Od 12 lipca odbywać się będą cztery loty w tygodniu między Perthem a Paryżem. Nowe połączenie rozpocznie się tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi.

Qantas uruchomi połączenie z Australii do Europy

Qantas przekazał, że nowe połączenie z Australii spowoduje wzrost rocznej pojemności lotów do Europy o 75 tysięcy miejsc. Jak informuje portal Zdopravy, nowa trasa znajdzie się w gronie dziesięciu najdłuższych lotów na świecie, przekraczając odległość wynoszącą 14 tysięcy kilometrów.

Według informacji przekazanych przez Qantas, trzecia trasa z Antypodów to reakcja na sukces tras do Londynu i Rzymu. Wylot z Perth stanowi jedyną opcję na pokonanie odległości między Australią a Europą bez międzylądowań. 17-godzinny lot będzie odbywać się za pomocą samolotu Boeing 787-9.

Bezpośrednie połączenie do Paryża od dłuższego czasu było na naszej liście docelowych tras lotów. Loty do Rzymu i Londynu cieszą się ogromną popularnością wśród naszych pasażerów, i jestem przekonana, że popyt na loty do Paryża będzie bardzo duży – powiedziała dyrektor Qantas, Vanessa Hudson.

Czytaj też: Qantas ma ogromne opóźnienia dostaw! Przez nowy system

Pierwszymi klientami mają być australijscy sportowcy udający się na Igrzyska. Qantas w swojej ofercie umożliwi zakup biletu powrotnego po tej samej cenie, z możliwością wylotu z Rzymu lub Londynu, aby turyści z Australii nie musieli wracać do Paryża.

Najdłuższe trasy świata

Nowa trasa będzie jednym z dziesięciu najdłuższych na świecie. Zaledwie rok temu Qantas uruchomił czwartą najdłuższą trasę na świecie, czyli bezpośrednie połączenie między Melbourne i Dallas. Trasa ma łącznie aż 14 472 kilometry, a lot trwa ponad 15 godzin.

Czytaj też: Inflacja w strefie euro to już 2,9%! Niektóre kraje mają deflacje

To pierwszy raz, kiedy stan Wiktoria ma bezpośrednie połączenie z północnoamerykańskim miastem, które pomoże zapewnić lokalnym podróżnym i eksporterom szybszy i łatwiejszy dostęp do dużej części kontynentu, a jednocześnie zapewni Wiktorii więcej międzynarodowych turystów. Melbourne jest australijską stolicą jedzenia, sportu, ważnych wydarzeń i sztuki, a inauguracja trasy pokazuje, że wraz z ciągłym doskonaleniem technologii samolotów, jest także idealną bazą wypadową dla długich lotów do innych miejsc – stwierdziła dyrektor generalna lotniska w Melbourne, Lorie Argue.

Najdłuższą trasą nadal pozostaje połączenie SingapurNowy Jork. Na kolejnych pozycjach w rankingu znajdują się trasy PerthLondyn i AucklandNowy Jork.

Skandal wokół Qantas. Piloci wzywają do dymisji przewodniczącego

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button