LotniczyTransport
Gorące newsy

Qantas uruchomił czwartą najdłuższą trasę na świecie

Najdłuższą trasą nadal pozostaje połączenie Singapur - Nowy Jork

Qantas uruchomił nowe bezpośrednie połączenie między Melbourne i Dallas. Czwarta najdłuższa trasa na świecie ma pomóc Qantas zaspokoić rosnący popyt na połączenia między USA a Australią.

Czwarta najdłuższa trasa na świecie

Linia lotnicza Qantas dodała do swojej siatki kolejne połączenie, które znalazło się w rankingu pięciu najdłuższych tras komercyjnych na świecie. Nowe bezpośrednie połączenie Qantas z Melbourne na lotnisko Dallas/Fort Worth w USA to czwarta najdłuższa trasa na świecie w obecnym rankingu. Trasa ma łącznie aż 14 472 kilometry, a pierwszy lot trwał 15 godzin i 18 minut. Najdłuższą trasą nadal pozostaje połączenie SingapurNowy Jork. Na kolejnych pozycjach w rankingu znajdują się trasy PerthLondyn i AucklandNowy Jork.

To pierwsze połączenie między Melbourne a Dallas. Do tej pory mieszkańcy lub goście drugiego co do wielkości miasta Australii musieli na tej trasie latać przez Sydney lub Los Angeles. Przewoźnik oczekuje, że nowa usługa zaspokoi szybko rosnący popyt na loty między USA a Australią. Ponadto Dallas jest głównym hubem dla American Airlines, partnera australijskiej firmy.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować naszym klientom kolejną międzynarodową destynację z Melbourne. Jako jeden z największych hubów w Stanach Zjednoczonych, Dallas/Fort Worth znajduje się mniej niż cztery godziny lotu od każdego większego miasta, łącząc podróżnych z naszymi partnerskimi liniami lotniczymi z ponad 200 miejscami docelowymi w Ameryce Północnej. Nowe trasy otwierają również nowe możliwości sprowadzenia większej liczby gości do Australii – powiedział dyrektor generalny Qantas Domestic and International, Andrew David.

Czytaj też: Qantas wprowadza 20-godzinny bezpośredni lot z Sydney do Londynu

Nowe możliwości dla Australii

Trasę uruchomioną przez Qantas obsługiwał będzie Boeing 787-9 w konfiguracji dla 236 pasażerów. Jedną trzecią samolotu stanowią miejsca w klasie biznes i ekonomicznej premium. Loty odbywają się trzy razy w tygodniu, ale z czasem Qantas planuje wprowadzić codzienne połączenia. To już ósme nowe międzynarodowe połączenie, które Qantas uruchomił od czasu otwarcia australijskiej granicy po lockdownie.

Nowa usługa Qantas do Dallas będzie najdłuższą trasą kiedykolwiek latającą z Melbourne i czwartą najdłuższą na świecie. To pierwszy raz, kiedy stan Wiktoria ma bezpośrednie połączenie z północnoamerykańskim miastem, które pomoże zapewnić lokalnym podróżnym i eksporterom szybszy i łatwiejszy dostęp do dużej części kontynentu, a jednocześnie zapewni Wiktorii więcej międzynarodowych turystów. Melbourne jest australijską stolicą jedzenia, sportu, ważnych wydarzeń i sztuki, a inauguracja trasy pokazuje, że wraz z ciągłym doskonaleniem technologii samolotów, jest także idealną bazą wypadową dla długich lotów do innych miejsc – stwierdziła dyrektor generalna lotniska w Melbourne, Lorie Argue.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Linie Qantas straciły przez COVID blisko 7 miliardów dolarów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button