Magazyny

Instabox kończy działalność w Niemczech. Firmie grozi upadek?

Rok temu holenderski oddział firmy niespodziewanie ogłosił upadłość

Instabox, firma oferująca usługi dostaw paczek, kończy swoją działalność w Niemczech. Firma ogłosiła, że jej działalność na tym rynku nie jest wystarczająco duża, by była opłacalna.

Instabox kończy działalność w Niemczech

Instabox ogłosiło, że do końca października stopniowo ograniczy swoją działalność w Niemczech. Z kolei od listopada firma nie będzie już aktywna na niemieckim rynku. Władze spółki mają jednak nadzieję, że warunki się poprawią, umożliwiając firmie powrót w przyszłości.

Widzimy ogromny potencjał rynku niemieckiego i jesteśmy optymistyczni co do istotności naszych usług. Chociaż robimy przerwę, pozostajemy pełni nadziei, że okoliczności pozwolą na powrót w przyszłości – przekazała firma.

Czytaj też: Gospodarka Niemiec ma poważne problemy. To już rok bez wzrostu

Jak informuje portal Ecommerce News, odejście z rynku niemieckiego ma miejsce około roku po tym, jak Instabox zbankrutował w Holandii, a DHL później przejęło aktywa tej firmy w Holandii. Tuż przed tym, we wrześniu 2022 roku, firmy dostawcze Instabox i Budbee ogłosiły swoje połączenie, co doprowadziło do powstania nowej firmy o nazwie Instabee.

Ponadto Instabee ogłosiło, że współzałożyciel Fredrik Hamilton rezygnuje z pełnienia funkcji CEO. Drugi współzałożyciel, Alexis Priftis, przejmie jego obowiązki.

Były ambitne plany…

To nie jedyne problemy Instabox. Rok temu holenderski oddział firmy niespodziewanie ogłosił upadłość. Bankructwo holenderskiego oddziału wydaje się więc być zaskoczeniem dla partnerów i konsumentów internetowych. Instabox był liderem rynku automatów paczkowych w Holandii. Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku firma ogłosiła fuzję z konkurencyjnym Budbee. Firmy miałyby połączyć siły pod nowym holdingiem o nazwie Instabee. Holding miał działać w 7 krajach europejskich, w tym w Holandii. Nie jest jasne, jak upadłość holenderskiego oddziału wpłynie na plany fuzji.

Czytaj też: Holenderski oddział Instabox niespodziewanie ogłosił upadłość!

Myślę, że jest to bardzo dobre połączenie dwóch firm, które podzielają wiele wartości. Wzajemny szacunek i podziw dla siebie tylko wzrósł w ostatnich latach. Bardzo się cieszę, że pracujemy teraz razem nad dalszą transformacją dostaw e-commerce z silnym naciskiem na doświadczenie klienta i zrównoważony rozwój. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy razem osiągnąć – mówił we wrześniu Alexis Priftis, założyciel Instabox, który miał zostać prezesem zarządu Instabee.

UPS wprowadza dodatkowe opłaty za dostawy na święta 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button