KolejowyTransport

PKP PLK i Alstom nawiązują współpracę! Podpisano ważną umowę

Zgodnie z umową, Alstom dostarczy części zamienne dla różnych komponentów systemu sterowania ruchem kolejowym

PKP PLK nawiązało współpracę z przedsiębiorstwem Alstom, w celu dostawy niezbędnych urządzeń i komponentów dla systemów zarządzania ruchem kolejowym. PKP przekonuje, że porozumienie jest kluczowe dla zapewnienia płynnego i bezpiecznego ruchu kolejowego na obszarze całego państwa. Wartość umowy wynosi 65,5 miliona złotych netto.

PKP PLK i Alstom łączą siły

W trakcie gdańskich Targów Kolejowych TRAKO, PKP PLK nawiązały współpracę z firmą Alstom w celu dostarczenia niezbędnych urządzeń oraz komponentów do systemów kontrolujących ruch kolejowy, które są wymagane do utrzymania systemu SRK. Porozumienie obejmuje dostawę elementów zamiennych do istniejących systemów sterowania ruchem kolejowym, dostarczanych przez firmę Alstom.

Czytaj też: Zgorzelski (PKP): Polska kolej zapewnia nam bezpieczeństwo

Polska kolej staje się coraz bardziej nowoczesna, bezpieczna i przewidywalna. Jest to efekt nie tylko prowadzonych inwestycji, ale także bieżącego utrzymania infrastruktury na liniach kolejowych, w tym systemów sterowania ruchem kolejowym. Cieszy fakt, że w wypełnianiu swoich obowiązków zarządca narodowej sieci linii kolejowych może liczyć na wsparcie tak doświadczonych firm jak Alstom – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Alstom we współpracy z PKP PLK

Zgodnie z umową, Alstom dostarczy części zamienne dla różnych komponentów systemu sterowania ruchem kolejowym. Te elementy obejmują przekaźniki, mechanizmy zwrotnic, urządzenia do wykrywania wolnych torów, systemy ostrzegawcze na przejazdach kolejowych oraz zaawansowane systemy zależnościowe.

Sprawne i bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów pasażerskich oraz przewozu towarów to jeden z priorytetów zarządcy narodowej sieci kolejowej. Kontrakt zawarty z tak sprawdzonym partnerem, jak firma Alstom, umożliwi stałą realizację działań związanych z prewencyjnym i korekcyjnym utrzymaniem systemu sterowania ruchem kolejowym – powiedział Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Czytaj też: Produkcja spada, zatrudnienie nie rośnie. Polska tkwi w stagflacji!

Alstom prowadzi także inne projekty serwisowe dla PKP PLK. Obejmują one świadczenie usług zarówno w zakresie konserwacji prewencyjnej, napraw, jak i serwisu po okresie gwarancyjnym urządzeń komputerowych zainstalowanych w całym systemie kolejowym. Dodatkowo firma jest odpowiedzialna za utrzymanie urządzeń na torach w zakresie obszaru operacyjnego Zakładów Linii Kolejowych na terenie całego kraju. Wartość podpisanej umowy wynosi 65,5 miliona złotych netto, a jej realizacja będzie trwała do końca 2027 roku.

PKP Cargo prezentuje wyniki finansowe. Jest się czym pochwalić!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button