PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Sorbus zbuduje dwie ogromne hale na wschód od Berlina

Obiekt będzie położony około 20 kilometrów od Berlina i mniej niż 80 kilometrów od granicy z Polską

Firma Sorbus, należąca do grupy Reikan, zbuduje dwie hale na terenie miejscowości Vogelsdorf na wschód od Berlina, o łącznej powierzchni 61 000 metrów kwadratowych. Obiekty będą przeznaczone do celów logistycznych i produkcyjnych na terenie, który wcześniej był nieużytkowany.

Sorbus zbuduje hale na wschód od Berlina

Firma Sorbus zbuduje dwie hale w miejscowości Vogelsdorf, w obrębie węzła A10, na wschód od Berlina. Firma planuje rewitalizację obszaru o powierzchni około 125 000 metrów kwadratowych, który wcześniej był nieużywany. Na terenie przy Frankfurter Chaussee 33-34, o powierzchni około 61 000 metrów kwadratowych, zbudowane zostaną obiekty logistyczne i produkcyjne. Jak informuje portal Logistik Heute, obiekt będzie położony około 20 kilometrów od Berlina i mniej niż 80 kilometrów od granicy z Polską. Według firmy Logivest, hale będą położone w sąsiedztwie obszaru przemysłowego Freienbrink, gdzie mieści się między innymi gigafabryka Tesli. Połączenie z tym miejscem odbywa się poprzez drogę krajową 1 oraz autostrady 10 i 12.

Czytaj też: Magazyn 7R na Pomorzu w pełni wynajęty! Kto nowym klientem?

W tym obszarze widzimy ogromny potencjał, zarówno pod względem wielkości, jak i w kwestii lokalizacji. Naszym celem jest stworzenie tu nieruchomości o zrównoważonym charakterze, która wykorzysta ten potencjał i dostarczy rzeczywistej wartości dodanej – powiedział Patrick Reissner, dyrektor generalny firmy Sorbus.

Będzie ekologicznie

Projekt zakłada budowę hal o wysokości od około dziesięciu do dwunastu metrów, nośności podłogi wynoszącej ponad pięć ton na metr kwadratowy oraz wyposażonych w około 60 bram przeładunkowych i około dwunastu bram na jednym poziomie. Dodatkowo przestrzenie te zostaną dostosowane i będą kształtowane zgodnie z życzeniem najemcy. Dwie hale o powierzchni około 30 000 metrów kwadratowych każda przeznaczone będą zarówno na magazynowanie, jak i produkcję. Jedna z nich zostanie wyposażona w dach z roślinnością, co zapewni naturalne chłodzenie, natomiast na dachu drugiej hali zostanie zainstalowana fotowoltaika. Jak informuje portal Logistik Heute, według planów nieruchomości mają uzyskać certyfikat DGNB Gold.

Czytaj też: Budownictwo w Polsce nadal w dobrej kondycji, ale szybko hamuje

Branża magazynowa odgrywa istotną rolę w globalnym łańcuchu dostaw, ale jednocześnie generuje znaczący udział emisji gazów cieplarnianych. W ostatnich latach pojawiło się coraz więcej inicjatyw mających na celu dekarbonizację tego sektora, a to z powodu zwiększającej się świadomości ekologicznej oraz rosnącej presji ze strony przepisów dotyczących ochrony środowiska. Jednym z kluczowych kroków w kierunku dekarbonizacji jest wprowadzenie bardziej zrównoważonych praktyk w zarządzaniu magazynami.

SEGRO Logistics Park Poznań wynajęty na dłużej. Firma przedłuża umowę 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button