Magazyny

Nagel podwaja zdolności. Inwestuje w nowy obiekt w Hamburgu

W kilku etapach budowane będą nowe hale magazynowe i przeładunkowe do logistyki świeżej żywności

Przedsiębiorstwo zajmujące się logistyką żywności, Nagel Group, buduje nowy magazyn przeładunkowy w Hamburgu. Firma planuje podwojenie zdolności logistycznych. Rolę głównego wykonawcy tego przedsięwzięcia pełni firma Bremer Bau.

Nagel inwestuje w magazyn w Hamburgu

Niemiecki lider w dziedzinie logistyki żywności, firma Nagel Group, przeprowadza kompleksową restrukturyzację swojego stanowiska w Hamburgu, na terenie obszaru przemysłowego Allermöhe. Jak informuje portal Logistik Heute,oprócz wzniesienia nowego magazynu przeładunkowego, modernizowane i rozbudowywane są także możliwości magazynowania. Nagel-Group poinformowało, że przeznaczy na nowy magazyn w Hamburgu ponad 60 milionów euro.

Czytaj też: Nagel-Group rozszerza sieć o nowy obiekt w Poznaniu

Siedziba firmy logistycznej przy ulicy Hans-Duncker-Straße w dzielnicy Hamburg-Bergedorf obejmuje działkę o powierzchni 33 000 metrów kwadratowych, jednak teraz ta powierzchnia zostanie powiększona do ponad 70 000 metrów kwadratowych. Firma podwoi również możliwości logistyczne i będzie dysponować około 18 000 miejscami na palety. Przedsiębiorstwo Bremer Bau pełni rolę głównego wykonawcy w procesie tworzenia obiektu logistycznego. Zakończenie budowy planowane jest na początek 2026 roku.

Planujemy całkowicie zrestrukturyzować ten obiekt przy zachowaniu jego funkcji operacyjnych. To będzie ogromne wyzwanie dla wszystkich uczestników projektu. To jest projekt o ogromnej skali, który mógł rozpocząć się tutaj dzięki wsparciu miasta Hamburg, naszych partnerów budowlanych oraz całego zespołu Nagel – twierdzi André Pleines, Dyrektor Wydziału Nieruchomości w firmie Nagel Group.

Nagel inwestuje w nowoczesny kompleks logistyczny

W kilku etapach budowane będą nowe hale magazynowe i przeładunkowe do logistyki świeżej żywności. Jak informuje portal Logistik Heute, dodatkowo na terenie inwestycji powstanie parking dla pracowników oraz powiększone zostaną powierzchnie parkingowe i manewrowe dla naczep.

Czytaj też: Budownictwo mieszkaniowe w Polsce hamuje. Buduje się coraz mniej

Lokalizacja w Hamburgu zawsze była wyjątkowa dla naszej firmy. To tutaj, w 1959 roku, założyliśmy naszą pierwszą filię poza siedzibą główną. W Allermöhe w Hamburgu jesteśmy obecni od lat osiemdziesiątych i ciągle się rozwijamy. Teraz dajemy zielone światło dla budowy nowoczesnego kompleksu logistycznego – powiedziała przewodnicząca rady nadzorczej Marion Nagel podczas ceremonii położenia kamienia węgielnego, co było oficjalnym początkiem budowy.

Modernizacja i rozbudowa obiektu stanowią część największego programu inwestycyjnego w historii firmy.

Do roku 2032 zamierzamy zainwestować nawet do 1 miliarda euro w naszą sieć oraz infrastrukturę cyfrową. Projekt w Hamburgu jest jednym z najbardziej wszechstronnych, które zostaną zrealizowane. Jednocześnie w jasny sposób podjęliśmy zobowiązanie w kwestii zrównoważonego rozwoju. Inwestujemy w najnowocześniejsze urządzenia chłodnicze, planujemy instalacje fotowoltaiczne i opracowujemy koncepcje bardziej zrównoważonej dostawy. Dodatkowo w Hamburgu już teraz działa interesujący projekt naszego przedsięwzięcia korporacyjnego Leafr – powiedział Carsten Taucke, CEO firmy Nagel Group.

Kuehne+Nagel otwiera magazyn multi-user w Chorzowie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button