PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyIntermodalnyKolejowyTransport

SUUS oferuje codzienny transport drobnicowy do krajów bałtyckich

Oddział Rohlig SUUS Logistics w Białymstoku obsługuje połączenia z krajami bałtyckimi

Rohlig SUUS Logistics rozszerza działalność w północno-wschodniej części Europy. SUUS oferuje transport drobnicowy do krajów bałtyckich, takich jak Litwa, Łotwa i Estonia. Ogromne znaczenie dla działalności firmy w tym regionie mają magazyn oraz agencja celna SUUSa w Białymstoku.

Rohlig SUUS Logistics zapewnia transport do krajów bałtyckich

Rohlig SUUS Logistics zapewnia regularny transport drobnicowy do krajów bałtyckich, w tym połączenia z Litwą, Łotwą i Estonią. Współpracując z firmą Delamode, firma oferuje codzienne przewozy, gwarantując czas dostawy w ciągu 2-3 dni roboczych. Spółka nawiązała także współpracę na trasie do Finlandii, gdzie czas przewozu wynosi 2-5 dni roboczych. Dzięki sieci logistycznej w Europie oraz ofercie usług morskich, lotniczych, kolejowych i intermodalnych, klienci mogą wysyłać przesyłki zarówno do innych krajów Europy, jak i na odległe kontynenty.

Czytaj też: Rohlig SUUS Logistics planuje ekspansję. Zmiany w zarządzie

Wojna w Ukrainie ograniczyła możliwości transportowe we wschodniej Europie, dlatego znaczną część tego wolumenu przejęły kraje bałtyckie. Dostrzegamy rosnące zapotrzebowanie na połączenia drobnicowe w tym kierunku. Z tego względu umacniamy naszą pozycję i oferujemy regularne połączenia do Litwy, Łotwy i Estonii. Zarówno Delamode, jak i SUUS mają doświadczenie w operacjach logistycznych na całym świecie. Dlatego połączenie naszych globalnych kompetencji, ale także znajomości lokalnych rynków Polski i krajów bałtyckich pozwala świadczyć nam najwyższą jakoś usług – dodaje – mówi Piotr Szałkiewicz, dyrektor drobnicy międzynarodowej w Rohlig SUUS Logistics.

Rohlig SUUS Logistics

Działalność Rohlig SUUS Logistics w Białymstoku

Oddział Rohlig SUUS Logistics w Białymstoku obsługuje połączenia z krajami bałtyckimi, zapewniając funkcjonowanie agencji celnej z magazynem czasowego składowania i uproszczonymi procedurami odprawy towarów, co znacząco usprawnia i przyspiesza proces logistyczny. Dodatkowo, na początku tego roku, SUUS otworzył drugi magazyn w Choroszczy, niedaleko Białegostoku, zwiększając całkowitą powierzchnię magazynową w regionie do 7,3 tys. metrów kwadratowych.

Czytaj też: Kiedyś byli imperium. Od 15 lat nie mogą podnieść się z kolan

Atrakcyjna lokalizacja, coraz lepsza infrastruktura oraz rozwój inicjatyw, takich jak Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Via Carpatia czy sieć transportowa TEN-T, to tylko niektóre atuty Podlasia. Dla wielu firm Białystok to ważny punkt na mapie w kontekście transportu towarów do Litwy, Łotwy czy Estonii, ale to także hub logistyczny dla krajów bałtyckich w kierunku Europy Zachodniej i Południowej. To sprawia, że stale rośnie zapotrzebowanie na usługi logistyczne w regionie – mówi Krzysztof Gąsiewski, dyrektor regionalny w Rohlig SUUS Logistics.

Rohlig Suus Logistics buduje nowy magazyn na Lubelszczyźnie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button