LotniczyTransport
Gorące newsy

Pożar na popularnym sycylijskim lotnisku! Turyści zostali na lodzie

W nadchodzących dniach temperatura na Sycylii może sięgnąć nawet 48 stopni Celsjusza

Pożar na lotnisku w Katanii na Sycylii. Jak poinformowała zarządzająca obiektem firma lotnicza, Międzynarodowy Port Lotniczy w Katanii pozostanie zamknięty do środy, do godziny 14:00. Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Linie lotnicze już odwołują loty do Polski.

Pożar na lotnisku w Katanii

Pożar na lotnisku w Katanii wybuchł w terminalu odlotów w niedzielę wieczorem. Choć ogień został ugaszony, nadal trwa śledztwo w sprawie przyczyn pożaru. Dlatego też władze lotniska postanowiły zawiesić loty do i z lotniska na dwa dni, do środy do godziny 14:00. Lotnisko zaleca pasażerom sprawdzenie statusu swojego lotu u przewoźników. Według informacji Euronews, niektóre przybywające samoloty zostaną skierowane na inne lotniska na Sycylii, takie jak Palermo lub Comiso. Nie jest również jasne, czy pasażerowie otrzymają rekompensaty za nieoczekiwane opóźnienia i niedogodności spowodowane tym incydentem.

Jak informuje portal Euronews, podróżni korzystający z lotniska wyrazili swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych. Wielu z nich twierdził, że nie otrzymali żadnych informacji na temat swoich lotów, a niektórzy, że próbowali się dodzwonić do obsługi klienta przez ponad godzinę bez żadnej odpowiedzi. Jedna użytkowniczka, która utknęła na Sycylii od soboty, kiedy to został odwołany jej lot z Easyjet, skorzystała z Twittera, aby zapytać Wizz Air, czy ich lot o godzinie 14:45 w środę na pewno się odbędzie.

Czytaj też: Amerykańskie linie notują najwyższy kwartalny zysk w historii

Inny użytkownik zauważył, że bilety na loty z Katanii na wtorek wciąż są dostępne na stronie internetowej Ryanair.

Fala upałów

Katania stanowi ważny hub logistyczny dla turystów chcących zwiedzać rejony Wschodniej Sycylii, w tym Etnę, Taorminę i Syrakuzy. Jednak eksperci już spekulują, że wyspa będzie dość niegościnna dla turystów w tym tygodniu z powodu trwającej fali upałów. W ubiegłym tygodniu południową Europę nawiedził „Cerber”, a w tym tygodniu na te tereny nadejdzie „Charon”. Obie te nazwy są w rzeczywistości nazwami antycyklonów, które powodują fale upałów na południu kontynentu. Obydwie nazwy nawiązują do imion postaci z antycznej mitologii greckiej.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Jak informuje portal Euronews, w nadchodzących dniach temperatura na Sycylii może sięgnąć nawet 48 stopni Celsjusza. Dwa lata temu, w sierpniu, na wyspie odnotowano rekordową temperaturę wynoszącą 48,8 stopnia. Średnia temperatura we Włoszech może w tym tygodniu przekroczyć 42 stopnie, co samo w sobie byłoby rekordem. Większość kraju śródziemnomorskiego jest objęta czerwonym ostrzeżeniem na temat wysokich temperatur.

Erupcja Etny – loty odwołane, lotnisko w Katanii zamknięte

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button