LotniczyTransport
Gorące newsy

LOT modernizuje samoloty! Kabiny przejdą totalną metamorfozę

Modernizacja będzie o wiele bardziej obszerna, niż pierwotnie zakładano

Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję o gruntownej renowacji wnętrz swoich samolotów Boeing 787 Dreamliner. PLL LOT modernizuje wszystkie samoloty 787-8, których w swojej flocie ma obecnie osiem. Pierwsze maszyny mają otrzymać nową kabinę w 2025 roku, a linia lotnicza zamierza zakończyć prace rok później. 

LOT modernizuje swoje samoloty

Jak podaje serwis Fly4free, w ramach modernizacji zostaną wymienione m.in. wszystkie siedzenia, zarówno w klasie biznesowej, premium economy, jak i w klasie ekonomicznej. Pierwsze sygnały o możliwych zmianach w najstarszych Dreamlinerach LOT-u pojawiły się już w zeszłym roku. Jednak modernizacja będzie o wiele bardziej obszerna, niż pierwotnie zakładano.

W pierwszej kolejności zmodernizujemy najstarsze Boeingi 787-8 w naszej flocie. Zmiany we wnętrzach Dreamlinerów będziemy przeprowadzać sukcesywnie w 2025 i 2026 roku – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Izabela Leszczyńska, dyrektor Biura Rozwoju Produktu i Customer Experience PLL LOT.

Czytaj też: PLL LOT przegrały sprawę o odszkodowanie od Boeinga!

W klasie biznesowej nastąpi zmiana układu miejsc z 2-2-2 na 1-2-1, dzięki czemu wszyscy pasażerowie będą mieli bezpośredni dostęp do przejścia. Pojemność klasy zostanie zwiększona. Jednakże LOT modernizuje swoje samoloty nie tylko w zakresie wymiany wnętrza. Jak informuje portal Zdopravy, polski przewoźnik planuje również wymienić nieco przestarzały system rozrywki pokładowej. Pierwsze maszyny mają otrzymać nową kabinę w 2025 roku, a linia lotnicza zamierza zakończyć prace rok później. Dokładny harmonogram prac nie jest jednak znany.

Dostęp do Wi-Fi

Jak informuje portal Zdopravy, pasażerowie LOT-u będą mieli także dostęp do bezprzewodowego połączenia internetowego w odnowionych Dreamlinerach, co coraz częściej staje się standardem. Nie wiadomo jednak, czy internet będzie całkowicie darmowy, czy może polski przewoźnik pójdzie śladem innych linii lotniczych i zapewni bezpłatny dostęp tylko do komunikatorów, a płatny w przypadku przeglądania stron internetowych i pozostałych usług.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Niedawno, we współpracy z polską marką kosmetyczną Phenomé, odświeżyliśmy tzw. zestawy upominkowe dla pasażerów klasy biznes. Wkrótce na pokładach pojawią się szkła od Huty Krosno, a pod koniec lata przedstawimy nową porcelanę. Pracujemy również nad innymi aspektami naszej oferty. Pandemia opóźniła kilka projektów, ale wierzę, że wkrótce będziemy mogli zakomunikować te zmiany – powiedziała Izabela Leszczyńska, przedstawicielka PLL LOT.

PLL LOT znów powiększa flotę! Przewoźnik dostanie sześć Boeingów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button