E-commerceInfo z rynku

InPost chwali się wynikami finansowymi i planami na przyszłość

InPost chwali się wynikami finansowymi za I kw. 2021 roku. W pierwszych trzech miesiącach spółka zanotowała przychody w wysokości 793 mln zł, co oznacza wzrost o 93% r/r.

EBITDA wzrósł o 144% do 332 mln zł, marża EBITDA wyniosła 41,9% i zwiększyła się o 880 punktów bazowych w porównaniu do I kwartału 2020 r.

W Polsce wolumen przesyłek wzrósł o 97% do 97 mln paczek. Zdaniem firmy  przyczyniło się do tego zwiększenie liczby Paczkomatów o 46% oraz liczby skrytek o 77% r/r. Wolumen przesyłek międzynarodowych zwiększył się natomiast o 600% do 1,4 mln paczek. Do tego natomiast przyczynił się wzrost liczby Paczkomatów w Wielkiej Brytanii o 76% r/r.

InPost buduje nową fabrykę Paczkomatów

Jednocześnie InPost podwyższył prognozy na 2021 r. w Polsce: przewiduje 15,5-16 tys. Paczkomatów na koniec roku, wzrost wolumenu paczek na poziomie 50-57%, a skorygowana marża EBITDA ma wynieść 45-47%.

InPost może pochwalić się świetnym początkiem roku 2021. Wolumen paczek niemal podwoił się w pierwszym kwartale i osiągnęliśmy znakomite wyniki finansowe. Dlatego podwyższamy prognozy na cały rok. W ciągu tego kwartału jeszcze bardziej zwiększyliśmy skalę naszego działania oraz ofertę dla konsumentów i sprzedawców. Znacznie zwiększyliśmy tempo wdrażania systemu Paczkomatów – zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

InPost podaje także firma wdrożyła nowe usługi, jak zwroty bez etykiet. Ponadto ogłoszono planowaną akwizycję Mondial Relay, która pozwoli na wzrost wartości spółki dla akcjonariuszy. Planowana akwizycja ma mieć wpływ na międzynarodową strategię rozwoju firmy.

InPost podbija Wielką Brytanię. Zainwestuje 100 mln GBP w paczkomaty

Akwizycja jest ważnym krokiem w kierunku realizacji ambicji, aby stać się liderem wśród europejskich platform dostaw dla e-commerce. Nadal wykorzystujemy zalety naszego modelu operacyjnego, jednocześnie inwestując w budowanie podstaw długoterminowego wzrostu. Planujemy dalsze przyspieszenie tempa wdrażania Paczkomatów w Polsce i zwiększamy nasze inwestycje – komentuje Rafał Brzoska.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

7 Komentarze

  1. Inpost to jedno z lepszych co nas Polaków spotkało 🙂 Firma pokazała, że można tanio i szybko doręczyć paczkę i bez problemów ją odebrać o dowolnej porze dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button