PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

Rzeszów przystępuję do programu InPost Green City. Co miasto osiągnie?

Rzeszów dołączy do miast proekologicznych, które będą wspierane przez InPost. Jest to możliwe dzięki dołączeniu do inicjatywy „Green City”, dzięki czemu stolica Podkarpacia otrzyma liczne korzyści. Urząd Miasta poinformował, że zostaną wprowadzone m.in. Paczkomaty wyposażone w ładowarki elektryczne, czy też nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze.

4 sierpnia podpisano list intencyjny przez miasto Rzeszów oraz spółką InPost. Dokument oznacza, że w stolicy Podkarpacia firma Rafała Brzoski będzie inwestowała w rozwiązania proekologiczne m.in. poprzez wymiany floty dostawczej na samochody o napędzie elektrycznym.

InPost chwali się wynikami finansowymi i planami na przyszłość

Spółka inwestuje bowiem w rozwiązania „smart city”, które mają na celu zaoferowanie miastom najnowszych rozwiązań technologicznych rozwiązujących problemy z zanieczyszczeniami powietrza i ochrony klimatu. To jest akurat bardzo istotne zwłaszcza w Rzeszowie. Wszystko dlatego, że miasto od lat zmaga się z wysokim poziomem smogu w okresie jesienno-zimowym.

Źródło: Grzegorz Bukała, Urząd Miasta

Jak przekonuje Damian Niewiadomski, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży InPost:

Współpraca z samorządami przy projektach z zakresu zrównoważonego rozwoju, które mają na celu wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców oraz rozwój inteligentnych i czystych miast, jest naszym priorytetem. Wierzymy, że lokalne inicjatywy na rzecz środowiska są niezbędne, aby miasta były bezpieczne, czyste i zdrowe. W ramach programu „Green City” planujemy wspieranie ekologicznego transportu i ograniczanie ruchu samochodowego związanego z rozwojem e-commerce. Wspieramy ochronę powietrza oraz optymalny i zrównoważony dostęp do sieci Paczkomatów.

Po czym dodał, że:

Stworzymy rozwiązania przyjazne dla środowiska i wygodne dla mieszkańców, takie jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach InPost, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Zobowiązujemy się także do sukcesywnej wymiany naszej floty na samochody elektryczne, w pierwszej kolejności w miastach partnerskich.

InPost Fresh będzie dostarczać jedzenie. Konkurenci mają problem?

Prezydent miasta Konrad Fijołek przekazał, że umowa pomiędzy Rzeszowem a firmą InPost idealnie wpasowuje się do proekologicznej strategii długoterminowej:

Chcę, aby Rzeszów był miastem przyjaznym mieszkańcom, zielonym, nowoczesnym, aby wprowadzane w nim były kolejne proekologiczne projekty. Na przykład takie, które będą realizowane w ramach projektu „Green City”.

Źródło: InPost

InPost planuje do końca roku podpisać umowy z kilkudziesięcioma największymi miasta w Polsce. Strategia „Green City” rozpoczęła się od Łodzi, w której do końca roku zostaną zainstalowane 70 nowych Paczkomatów i ładowarek elektrycznych. Dodatkowo zostanie wymieniona flota na pojazdy elektryczne.

Źródło: Kurier Rzeszowski

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button