LotniczyTransport
Gorące newsy

Boeing PLL LOT będzie latał w nowym, unikatowym malowaniu

W czerwcu tego roku LOT i Krosno Glass ogłosiły swoją długoterminową współpracę w dostawach szkła na pokłady samolotów

Teraz przez nadchodzące 2 lata samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, a konkretnie Boeing 737 MAX 8 o rejestracji SP-LVK, będzie latał w wyjątkowym malowaniu. PLL LOT chce w ten sposób uczcić 100-lecie marki KROSNO. Na zewnątrz maszyny zobaczymy złoto-czarną grafikę z logo, która została stworzona dla uczczenia tej znanej polskiej marki producenta szkła użytkowego.

PLL LOT uczci 100-lecie marki KROSNO

W ubiegły weekend odbył się inauguracyjny lot samolotu Boeing 737 MAX w nowym malowaniu, który podróżował z Warszawy do Bejrutu jako lot LO145. PLL LOT zastosował bowiem specjalne malowanie, by uczcić 100-lecie marki KROSNO. Dodatkowo, gościnne kabiny LOT-u zostaną udekorowane szkłem dostarczonym przez Krosno Glass.

W tym roku marka KROSNO celebruje swoje setne urodziny. Postanowiliśmy je uczcić w wyjątkowy sposób, przez komunikację na niestandardowym i pięknym nośniku, jakim jest samolot prawie stuletnich linii lotniczych LOT. Na grafice, która zdobi samolot, znajduje się logo KROSNO w jubileuszowym wydaniu, z napisem ’Brilliance in glass since 1923’, karafka i szklanka z jubileuszowej kolekcji ’Celebration’ oraz stempel z hutnikiem. Całość projektu utrzymana jest w kolorystyce złoto-czarnej i stylistyce urodzinowej kolekcji KROSNO 'Celebration’, inspirowanej stylem art déco, królującym w dekadzie, w której powstała huta – powiedziała Małgorzata Piwowarska-Pinilla, Dyrektor Marketingu KROSNO.

PLL LOT/Kamil Wrzosek
PLL LOT/Kamil Wrzosek

Czytaj też: LOT modernizuje samoloty! Kabiny przejdą totalną metamorfozę

Khrystyna Patsak z Krosno Glass odpowiedzialna była za stworzenie wyjątkowej grafiki jubileuszowej dla samolotu o rejestracji SP-LVK. Malowania maszyny, specjalistyczną techniką, dokonano w lakierni znajdującej się w irlandzkim Shannon. Zużyto aż 35 litrów certyfikowanej złotej farby, specjalnie dostosowanej do wyjątkowo trudnych warunków atmosferycznych.

PLL LOT/Kamil Wrzosek
PLL LOT/Kamil Wrzosek

Współpraca PLL LOT i Krosno Glass

W czerwcu tego roku LOT i Krosno Glass ogłosiły swoją długoterminową współpracę w dostawach szkła na pokłady samolotów, obejmujące klasy biznesowe i premium ekonomiczne. W ramach tej umowy, pasażerowie LOT będą mieli okazję skorzystać z „szampanówki”, a także innych szklanych elementów o specjalnym designie, stworzonym dla Polskich Linii Lotniczych. Dzięki tej współpracy, produkty marki KROSNO trafią do ponad 100 lotnisk w Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Europie.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

W ramach współpracy LOT i Krosno Glass nie tylko rozwijamy ofertę na gościnnych pokładach naszych samolotów, ale również aktywnie promujemy polski design na świecie. Jestem przekonana, że specjalne malowanie naszego Boeinga 737 MAX 8, przygotowane w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia KROSNO, przykuje uwagę wielu podróżnych, a nowe kieliszki i szklanki zachwycą pasażerów LOT-u najwyższą jakością i wyjątkowym wzornictwem – powiedziała Izabela Leszczyńska, Dyrektor Biura Rozwoju Produktu i Customer Experience PLL LOT.

Stań w kolejce, by… nie stać w kolejce. Lotnisko Schiphol wprowadza zmiany

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button