PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport
Gorące newsy

Bayern i Qatar Airways kończą współpracę! Poszło o prawa człowieka?

Pięć lat temu Qatar Airways stało się sponsorem niemieckiego zespołu

FC Bayern Monachium i Qatar Airways nie będą kontynuować umowy sponsorskiej. Linie lotnicze z Zatoki Perskiej były sponsorem niemieckiego klubu piłkarskiego przez pięć lat.

Bayern i Qatar Airways kończą współpracę

Niemiecki klub piłkarski FC Bayern Monachium zdecydował się zakończyć umowę sponsorską z Qatar Airways, prawdopodobnie z powodu łamania praw człowieka na Bliskich Wschodzie. Linie lotnicze z Zatoki Perskiej były sponsorem tego klubu piłkarskiego przez pięć lat. FC Bayern Monachium, powszechnie nazywany Bayernem, to najbardziej utytułowany klub piłkarski w Bundeslidze. Jak informuje portal Simple Flying, pięć lat temu Qatar Airways stało się sponsorem niemieckiego zespołu, a logo linii lotniczych było widoczne na rękawach koszulek piłkarskich. Umowa jest warta około 21,8 miliona dolarów rocznie i wygasła kilka dni temu. Klub zdecydował, że nie zostanie ona jednak przedłużona.

FC Bayern Monachium i Qatar Airways współpracowali skutecznie i uczyli się od siebie nawzajem. Chciałbym za to podziękować Akbarowi Al Bakerowi, dyrektorowi generalnemu Qatar Airways. Życzymy wszystkim pracownikom Qatar Airways wszystkiego najlepszego w przyszłości – powiedział Christian Dreesen, przewodniczący zarządu FC Bayern Monachium.

Czytaj też: Qatar Airways otrzymały Airbusa. Pierwszego od ponad dwóch lat!

W 2021 roku klub zorganizował swoje doroczne walne zgromadzenie (AGM), podczas którego fani i zarząd toczyli gorące dyskusje na temat umowy sponsorskiej. Podczas spotkania prawie 80% członków klubu zagłosowało za tym, aby klub zakończył umowę i dostosował się do „międzynarodowo uznanych standardów praw człowieka”, które miałyby być łamane na Bliskim Wschodzie. Zarząd klubu nie uwzględnił wtedy woli członków, co spotkało się z poważną krytyką.

Poszło o prawa człowieka?

Jak informuje portal Simple Flying, żadna ze stron nie podała oficjalnej przyczyny nieprzedłużenia umowy, ale biorąc pod uwagę, że członkowie klubu posiadają większość niemieckich klubów piłkarskich i zachowują minimum 50% + 1 praw głosu, bardzo prawdopodobne jest, że to naciski z 2021 roku miały wpływ na tę decyzję.

Qatar Airways i FC Bayern Monachium posiadali owocne partnerstwo przez wiele lat. FC Bayern to wspaniały klub piłkarski, którego mecze śledziliśmy z radością i pasją. Życzymy drużynie wszystkiego najlepszego w przyszłości – dodał Akbar Al Baker.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Nazwa i marka Qatar Airways nie są obce w świecie piłki nożnej, ponieważ linie lotnicze sponsorowały już kilka czołowych klubów na całym świecie. Partnerami linii lotniczych z Zatoki Perskiej były takie kluby jak FC Barcelona, AS Roma, Boca Juniors i Paris Saint-Germain (PSG). Jednak w ostatnich latach liczba ta zmniejszyła się, a z tych wymienionych klubów jedynie PSG nadal jest sponsorowane przez katarskie linie lotnicze. Mimo że liczba sponsorowanych przez Qatar Airways klubów piłkarskich zmniejszyła się w ostatnich latach, można oczekiwać, że nazwa Qatar Airways pojawi się wkrótce na koszulkach nowych zespołów.

Linie Qatar Airways notują rekordowy zysk przed Mistrzostwami Świata

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button