PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Linie Qatar Airways notują rekordowy zysk przed Mistrzostwami Świata

Linie Qatar Airways odnotowały rekordowy zysk w minionym roku fiskalnym. Przewoźnik przygotowuje się na nadchodzące Mistrzostwa Świata. 

Qatar Airways – rekordowy zysk w historii przewoźnika

Qatar Airways mogą pochwalić się mianem jednego z największych przewoźników lotniczych na Bliskim Wschodzie. W okresie 2021-2022 przewieziono 18,5 miliona pasażerów. Tym samym jest to ponad 200% wzrost w odniesieniu do poprzedniego roku podatkowego.

Przewoźnik opublikował wyniki finansowe, z których wynika, że zysk w ubiegłym roku podatkowym przekroczył poziom 1,5 mld USD, a tym samym są to najwyższe zarobki w historii firmy.

Zobacz także: Qatar Airways nawiązują współpracę z innymi liniami, by obsłużyć kibiców

Bliskowschodni przewoźnik ze wsparciem rządu w trakcie pandemii

Linie lotnicze podały, że przychody osiągnęły 14,4 mld USD, o 78% więcej niż w ubiegłym roku. Stanowi to spory zwrot, szczególnie że w poprzednim roku podatkowym odnotowano stratę w wysokości 4,1 mld dolarów z uwagi na pandemię. W najtrudniejszym okresie pandemii przewoźnik wspierany był przez państwo. Katar przekazał na ten cel 3 mld USD.

W oficjalnym komunikacie przewoźnika można przeczytać, że:

W 2021 r. znacznie się rozwinęliśmy, by stać się największym światowym przewoźnikiem dalekobieżnym na świecie według RPK. Otrzymaliśmy również najbardziej prestiżowe w branży wyróżnienie „Linia Lotnicza Roku” za rekordowy szósty raz w konkursie Skytrax World Airline Awards, a także wyróżnienie dla węzła lotniczego, Międzynarodowego Portu Lotniczego Hamad, jako „Najlepszego lotniska na świecie” 2021. Dywizja Qatar Airways Cargo zdobyła również trzy główne nagrody branżowe, w tym Operatora Cargo Roku podczas ATW Airline Awards; Cargo Airline of the Year i Air Cargo Industry Achievement Award na World Air Cargo Awards w ramach Air Cargo Week.

Przewoźnik Qatar Airways Cargo w trakcie pandemii przetransportował 3 mln ton frachtu lotniczego, co stanowi 8% udział w światowym rynku.

Zobacz także: Egipt i Katar podpisały umowy inwestycyjne na 5 mld dolarów. To jednak nie rozwiązuje problemów Egiptu

Rekord, jeśli chodzi o liczbę przewiezionych pasażerów, ma paść podczas Mistrzostw Świata, które odbędą się w listopadzie i grudniu tego roku. Ma to być największa szansa na rozwój w 25-letniej historii Qatar Airways. Linie latają do 150 miejsc na całym świecie, łącząc się za pośrednictwem swojego węzła w Doha.

Wielkie plany Air India. Przewoźnik zamówi ponad 200 nowych samolotów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button