PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Amazon: Cyfrowe euro przyspieszy innowacje w Europie

Europejski Bank Centralny bada możliwość wprowadzenia cyfrowej waluty, która ma służyć jako stabilna alternatywa dla kryptowalut

Amazon jest przekonany, że cyfrowe euro, które Europejski Bank Centralny (EBC) zamierza wprowadzić, będzie znaczną wartością dodaną dla firmy i całej branży e-commerce. Firma już stworzyła prototyp aplikacji do płatności tego rodzaju walutą w handlu elektronicznym.

Amazon zachwala cyfrowe euro

Europejski Bank Centralny bada możliwość wprowadzenia cyfrowej waluty, która ma służyć jako stabilna alternatywa dla kryptowalut oraz zapewnić dostępność pieniądza banku centralnego w erze cyfrowej. Jak informuje portal Ecommerce News, w ubiegłym roku bank wezwał dostawców usług płatniczych na europejskim rynku płatności do przedstawienia pomysłów i stworzenia konkretnych aplikacji uwzględniających nową walutę. Do budowy prototypu i badania możliwości płatności online przy użyciu cyfrowego euro został wybrany Amazon.

Naszym celem w tym zadaniu było skuteczne dostarczenie prototypu front-endu transakcji w handlu elektronicznym i zintegrowanie go z prototypem infrastruktury back-endu Eurosystemu, potwierdzając tym samym, że potencjalne cyfrowe euro można płynnie zintegrować z istniejącym europejskim systemem płatności – twierdzi amerykański gigant.

Możliwość zbadania konkretnych zastosowań cyfrowego euro miały również cztery inne podmioty. Wśród nich był włoski bank Nexi, hiszpański CaixaBank, francuska firma Worldline oraz konsorcjum banków i systemów płatności znane jako European Payments Initiative (EPI). Celem tego ostatniego jest wdrożenie rozwiązania płatniczego na całym kontynencie, a firma dokonała niedawno kilku przejęć w celu osiągnięcia tego celu.

Czytaj też: Amazon wykorzysta AI do szybszego dostarczania towarów

Alternatywa dla kryptowalut

EBC przedstawił wyniki i wnioski zebrane od pięciu twórców prototypów w raporcie. Bank centralny stwierdził iż testy wykazały, że można je płynnie zintegrować, jednocześnie pozostawiając dużo miejsca dla innowacyjnych funkcji i technologii. Wyniki potwierdziły również, że cyfrowe euro w zasadzie mogłoby działać zarówno online, jak i offline, wykorzystując niezależne rozwiązania.

Warto zaznaczyć, że prototypy systemów nie będą stanowić podstawy dla przyszłych rozwiązań płatniczych. Jak informuje portal Ecommerce News, Amazon z zadowoleniem przyjął pomysły o wprowadzeniu nowej waluty i twierdzi, że cyfrowe euro będzie znaczną wartością dodaną dla całej branży e-commerce. Gigant e-commerce uważa, że nowa infrastruktura publiczna przyniesie „znaczne korzyści” dla mieszkańców Europy, sprzedawców i gospodarki Unii Europejskiej.

W Amazonie uważamy, że cyfrowe euro może być narzędziem sprzyjającym innowacjom i zwiększeniu efektywności płatności – twierdzi Amazon.

Czytaj też: Podaż pieniądza M1 tąpnęła w strefie euro o 5,2%! Recesja nadchodzi

Oszuści piszą fejkowe recenzje na Amazon przy pomocy ChatGPT 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button