PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceLotniczyTransport

Strajku nie będzie! FedEx zawarł wstępne porozumienie z pilotami

Warunki wstępnego porozumienia pracowniczego nie zostały jeszcze ujawnione, ponieważ wciąż opracowywany jest jego ostateczny tekst

FedEx i związek reprezentujący pilotów poinformowali, że osiągnęli wstępne porozumienie z pilotami w sprawie nowej umowy, która zapewni nieprzerwane świadczenie usług, jeśli zostanie zatwierdzone przez pilotów. Porozumienie jest tak świeże, że liderzy nie widzieli jeszcze tekstu.

FedEx zawiera porozumienie z pilotami

Dwa tygodnie temu piloci FedEx upoważnili związek Air Line Pilots Association (ALPA) do ogłoszenia strajku, jeśli negocjacje w sprawie nowej umowy utkną w miejscu. Sporne kwestie dotyczyły między innymi poziomów wynagrodzenia dla pilotów. Okazuje się jednak, że strajku najprawdopodobniej nie będzie, bowiem FedEx zawarł porozumienie z pilotami. Warunki wstępnego porozumienia pracowniczego nie zostały jeszcze ujawnione, ponieważ wciąż opracowywany jest jego ostateczny tekst.

Jak informuje portal FreightWaves, w wiadomości do członków, Kapitan Chris Norman, przewodniczący Rady Wykonawczej Mistrzów ALPA FedEx (MEC), powiedział, że rada wciąż czeka na przedstawienie ostatecznego pakietu przez negocjatorów. Zarząd związku musi zatwierdzić wstępne porozumienie, zanim zostanie ono przesłane członkom do głosowania ratyfikacyjnego.

Rada MEC przygotowuje się do spotkania w Memphis, Tennessee, na początku czerwca, aby zdecydować, czy poprzeć wstępne porozumienie – powiedział rzecznik ALPA.

Czytaj też: FedEx zamyka swoje bazy pilotów na Alasce i w Niemczech

Pikieta pod obiektem FedEx

Wstępne porozumienie kontraktowe zostało osiągnięte niecały tydzień po tym, jak ponad 500 pilotów FedEx zorganizowało pikietę przed centrum operacji lotniczych FedEx Express w Memphis, aby wyrazić swoją frustrację związaną z tempem negocjacji.

W trakcie procesu negocjacyjnego to jedność naszych pilotów sprawiła, że udało się osiągnąć to wstępne porozumienie. Dziękujemy naszym pilotom za ich profesjonalizm i gotowość do wyrażenia swojego stanowiska, kiedy było to najważniejsze – powiedział Norman.

Jak informuje portal FreightWaves, obie strony negocjowały przez dwa lata, a zmiana umowy stała się możliwa w listopadzie 2021 roku. ALPA twierdzi, że piloci pracują na podstawie postanowień umownych i korzyści wynegocjowanych w 2015 roku. W ostatnich miesiącach rozmowy odbywały się pod auspicjami federalnych mediatorów, którzy pracowali nad przekonaniem obu stron do kompromisu.

Strajk nie był nieuchronny, ponieważ federalne prawo regulujące stosunki pracy w branży lotniczej wymaga, aby obie strony przestrzegały długiego procesu przed podjęciem jednostronnych działań. Związek pilotów twierdzi, że ci obawiają się, iż redukcja lotów skutkować będzie zmniejszeniem najbardziej dochodowych tras dla pilotów i może prowadzić do utraty miejsc pracy, jeśli FedEx zmniejszy swoją flotę.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

FedEx przeprowadza restrukturyzację. Zaoszczędzi setki milionów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button