Info z rynkuLotniczyMagazyny
Gorące newsy

Siedziba Boeing Distribution Services w Rzeszowie oficjalnie otwarta

Centrum dystrybucyjne obiekt oferuje ponad dwukrotnie większą powierzchnię do magazynowania części niż poprzednia lokalizacja.

Boeing, globalny gigant przemysłu lotniczego, właśnie rozszerza swoje operacje na polskim gruncie. Wybór na nowe centrum dystrybucyjne padł na Rzeszów, miasto z długą tradycją lotniczą. Dzięki tej strategicznej decyzji Boeing umacnia swoją obecność w Polsce, a jednocześnie zwiększa zakres swojej działalności w Dolinie Lotniczej.

Gdzie się mieści nowe centrum dystrybucyjne Boeinga w Rzeszowie?

Nowo otwarte centrum dystrybucyjne położone w Panattoni Park Rzeszów Airport III stanowi znaczne poszerzenie powierzchni składowania. W rezultacie Boeing zyskuje zdolność do magazynowania dwukrotnie większej liczby części, co znacząco wpływa na efektywność procesów logistycznych.

Jest to możliwe dlatego, że obiekt oferuje ponad dwukrotnie większą powierzchnię do magazynowania części niż poprzednia lokalizacja. Tym samym umożliwia to spółce rozszerzenie swojego zasięgu działania w Dolinie Lotniczej, kluczowym ośrodku przemysłowym koncentrującym większość przemysłu lotniczego w Polsce.

Nowa lokalizacja pozwoliła na wprowadzenie zaawansowanych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb procesów wysyłki i pakowania. Dzięki temu czas dostaw skrócił się, a rosnący popyt na produkty lotnicze może być szybciej zaspokojony. Centrum w Rzeszowie ma za zadanie sprostać potrzebom klientów komercyjnych i wojskowych, w tym linii lotniczych, producentów oryginalnego wyposażenia oraz dostawców usług związanych z obsługą techniczną i remontami samolotów.

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, wyraził swój entuzjazm wobec najnowszej inwestycji Boeinga, mówiąc:

Dla każdego mera, prezydenta miasta mieć markę Boeing w swoim mieście to powód do dumy. Decyzja, by rozwinąć Boeing Distribution Services, w Rzeszowie była ważna nie tylko dlatego, że patrzy na nas cały świat. Mamy przecież ponad 100-letnie tradycje budowania przemysłu lotniczego.

Czytaj również: Most energetyczny Rzeszów-Chmielnicki: Klucz do niezależności?

Rzeszowska lokalizacja oferuje zaawansowane, personalizowane procesy wysyłki i pakowania, skracając tym samym czas dostaw dla szerokiej gamy klientów. Takie wsparcie obejmuje sektor lotnictwa cywilnego, linie lotnicze oraz producentów oryginalnego wyposażenia. Nie można bowiem zapomnieć, ze dostawcy usług związanych z obsługą techniczną i remontami statków powietrznych odgrywają kluczową rolę w sektorze lotnictwa wojskowego.

Dr Michael Heidinger, Prezes Boeinga na Niemcy, Beneluks oraz Europę Środkową i Wschodnią wskazał również, że:

Naszym celem jest rozszerzenie działalności Boeinga w tętniącym życiem regionie Podkarpacia i całej Europie, tworząc nowe miejsca pracy i możliwości dla partnerstw przemysłowych.

Jak dodatkowo przekazał William Ampofo, wiceprezes ds. części, usług dystrybucyjnych oraz łańcucha dostaw w Boeing Global Services:

Koncentrujemy się na dalszym rozwijaniu naszych zdolności w zakresie składowania i dystrybucji poprzez wykorzystywanie i rozbudowę naszej globalnej sieci. To dodatkowo wzmacnia naszą zdolność do dostarczania produktów i usług, których potrzebują nasi klienci we właściwym czasie i miejscu.

Boeing: Stały członek polskiej Doliny Lotniczej

Boeing, z zaangażowaniem w Polskę trwającym ponad 30 lat, to kluczowy partner polskiego przemysłu. Firma utrzymuje silne relacje z lokalnymi partnerami, liniami lotniczymi oraz dostawcami, jak również z polskim rządem i społeczeństwem. Pracownicy w biurach w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie stanowią kluczowe wsparcie dla misji firmy. Misja ta obejmuje rozwój, produkcję oraz serwis samolotów komercyjnych, produktów obronnych oraz systemów kosmicznych dla klientów z całego świata.

Nie można również zapomnieć, że jest to kolejna inwestycja w Rzeszowie. Amerykański koncern zdecydował się bowiem na otworzeniu biura w biurowcu SkyRes przy ul. Warszawskiej 18, z rekordową powierzchnią wynajmu, która wynosi aż 6,6 tys. m².

Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego Boeinga w Rzeszowie jest kolejnym krokiem w kierunku dywersyfikacji oferty spółki poprzez inwestycje i rozwój regionalnych centrów dystrybucyjnych. Szczegółowe informacje na temat zróżnicowanej oferty firmy, obejmującej ponad 15 milionów części oraz dostosowanych do indywidualnych potrzeb usług i niezależnych od platform rozwiązań, dostępne są na stronie Boeing.com/PolandJobs.

Z kolei BDSI działa w Polsce od 2005 roku i obsługuje ponad 200 klientów z sektora lotnictwa wojskowego i cywilnego. Nowa lokalizacja w Rzeszowie to drugie co do wielkości centrum dystrybucyjne Boeinga w Europie, po centrum materiałów chemicznych i specjalistycznych w Hensteadt-Ulzburg w Niemczech.

Ryanair składa ogromne zamówienie na nawet 300 Boeingów!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button