PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Panattoni buduje Park Kaiserslautern na dawnym pastwisku

Obiekt posiada 63 000 m² powierzchni na wynajem, podzielonej na dwie nieruchomości

Panattoni realizuje inwestycję Park Kaiserslautern Ost w Göllheim w Nadrenii-Palatynacie. Ta ekologicznie zrównoważona i wielofunkcyjna nieruchomość będzie budowana w korytarzu logistycznym pomiędzy południowo-zachodnimi Niemcami, północną Francją i Beneluksem, a jej głównym celem jest elastyczność i wysoki stopień wykorzystania przez różne podmioty. Rozpoczęcie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku, a zakończenie przewidziane jest na drugi kwartał 2025 roku.

W Niemczech powstaje Panattoni Park Kaiserslautern

Deweloper realizuje projekt Panattoni Park Kaiserslautern Ost, który jest skierowany do szerokiej grupy docelowej z sektorów motoryzacyjnego, chemicznego, farmaceutycznego, IT, e-commerce i handlu. Obiekt posiada 63 000 m² powierzchni na wynajem, podzielonej na dwie nieruchomości składające się z siedmiu jednostek. Każda jednostka ma powierzchnię całkowitą pomiędzy około 6 200 m² a 8 200 m². Powierzchnia hal wynosi około 54 700 m², z dodatkową powierzchnią biurową około 3 200 m² oraz antresolą o powierzchni 5 100 m². Budynek ma wysokość 10 m (do dolnej części belek), a hale są wyposażone w 54 wrota załadunkowe oraz siedem wrót poziomowych i są zaprojektowane dla nośności podłogi wynoszącej 5 t/m². Na terenie zewnętrznym będzie dostępnych 20 miejsc parkingowych dla ciężarówek oraz 256 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych.

Park Panattoni znajduje się w południowo-zachodnich Niemczech, bezpośrednim sąsiedztwie krajów Beneluksu i północnej Francji. Dzięki bliskości Kaiserslautern, Mannheim, Frankfurtu oraz całego regionu Renu i Neckaru o liczbie około 550 000 mieszkańców, nieruchomość ta znajduje się również na ważnym europejskim korytarzu logistycznym. Do autostrad A63 i A6 można dotrzeć w zaledwie kilka minut jazdy samochodem, omijając miasta i węzły logistyczne, a na lotnisko we Frankfurcie można dojechać samochodem w około 45 minut. Drugi co do wielkości kompleks portowy w Niemczech, położony w Mannheim/Ludwigshafen, oferuje również dobre połączenie multimodalne z głównymi europejskimi portami morskimi.

Z uwagi na nierówny teren, park jest budowany na różnych poziomach na działce o łącznej powierzchni około 161 050 m². Na północnej części terenu wcześniej funkcjonowała fabryka, w której produkowano materiały pirotechniczne i militarne, a południowa część była pastwiskiem. Przed zakupem działki budynek i instalacje zostały rozebrane przez właściciela. Część materiałów, które przekraczały kryteria ponownego wykorzystania, została usunięta poza terenem. Natomiast materiały nadające się do ponownego wykorzystania w ramach rozwoju terenu pozostały na miejscu.

Cieszymy się z rozwoju parku biznesowego w Göllheim. W naszym gospodarczo silnym regionie, z krótkimi odległościami do Francji i krajów Beneluksu, popyt na przestrzeń jest wyjątkowo duży. Dodatkowo mamy do czynienia z rozbudowanym projektem zagospodarowania nieruchomości. Dlatego wspieramy realizację Panattoni Park – mówi Steffen Antweiler, Burmistrz Gminy Göllheim.

Czytaj też: Panattoni przekazał Amazon nową halę produkcyjną w Czechach

Zrównoważony park logistyczny

Panattoni dąży do uzyskania certyfikacji zgodnie z najwyższym standardem DGNB, co najmniej na poziomie GOLD. Dlatego w obiekcie zostanie zainstalowany system fotowoltaiczny, a cały budynek będzie ogrzewany za pomocą bezemisyjnej pompy ciepła, wspomaganej przez inteligentne systemy pomiarowe. Deszczówka będzie wykorzystywana do nawadniania terenów zewnętrznych oraz spłukiwania toalet, a stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych umożliwią niskoemisyjną mobilność. Ponadto, dla pracowników zostaną stworzone obszary sprzyjające dobremu samopoczuciu. Na terenach zewnętrznych, zaprojektowanych tak, aby przypominały naturę, deweloper zasadzi dziką łąkę i postawi pasieki w celu zachowania różnorodności biologicznej. Przeprowadzone zostaną także kompleksowe działania rozwojowe.

Przy realizacji Panattoni Park Kaiserslautern Ost, tworzymy zrównoważoną nieruchomość dla szerokiej grupy docelowej na doskonałej lokalizacji. W regionie Renu i Neckaru znajduje się wiele atrakcyjnych firm, a dzięki szybkim połączeniom można dotrzeć do około 10 milionów konsumentów w ciągu 90 minut. Chcielibyśmy podziękować Gminie i Miastu Göllheim za doskonałą współpracę – komentuje Fred-Markus Bohne, Partner Zarządzający w Panattoni Deutschland and Austria.

Rozpoczęcie budowy Panattoni Park Kaiserslautern Ost planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku. Zakończenie budowy i przekazanie obiektu przewidziane jest na drugi kwartał 2025 roku.

Czytaj też: Liczba kredytów hipotecznych rośnie! Już nie boimy się stóp procentowych?

Panattoni ogłasza swój megaprojekt Park Miranda de Ebro

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button