Transcash faktoring
Magazyny

Panattoni ogłasza swój megaprojekt Park Miranda de Ebro

Panattoni Park Miranda de Ebro składać się będzie z dwóch budynków logistycznych

Operator nieruchomości logistycznych Panattoni ponownie inwestuje w hiszpańskiej prowincji Burgos w budowę nowego parku logistycznego, w tym przypadku o dużych rozmiarach. „Panattoni Park Miranda de Ebro” składać się będzie z dwóch budynków logistycznych o łącznej powierzchni 131 000 mkw.

Panattoni Park Miranda de Ebro w Hiszpanii

Panattoni ogłosił budowę nowej platformy logistycznej w hiszpańskiej prowincji Burgos, konkretnie w mieście Miranda de Ebro. Łączna powierzchnia kompleksu Panattoni Park Miranda de Ebro wyniesie około 131 000 mkw. do wynajęcia. Obiekt zbudowany zostanie w dwóch fazach, z czego 127 773 mkw. będzie wykorzystywane jako powierzchnia magazynowa, a prawie 4 000 mkw. będzie można wykorzystać jako biura. Inwestycja, która ma rozpocząć się latem, kosztować będzie ponad 90 milionów euro i jest wyrazem silnego zaangażowania firmy w region Castilla y León.

Początkowy projekt zostanie zbudowany na działce o powierzchni 284 779,55 mkw. i składać się będzie z dwóch elastycznych budynków, które mogą pomieścić do 8 różnych najemców oraz prowadzić działalność logistyczną i przemysłową. Zważywszy na rosnące zapotrzebowanie na duże obiekty logistyczne, ta lokalizacja pozwala również firmie na rozwinięcie pojedynczego budynku o powierzchni 142 000 mkw., co mogłoby uczynić nowy projekt jednym z najbardziej strategicznych i aktywnych centrów transportowych na Półwyspie Iberyjskim.

Panattoni Park Miranda de Ebro będzie miał możliwość składowania pionowego na wysokość 11,5 metra; 156 stanowisk załadunkowych i rozładunkowych (72 w pierwszej fazie i 84 w drugiej fazie budowy); 35 metrów placu manewrowego dla ciężarówek; 1 292 miejsca parkingowe dla samochodów i 24 miejsca parkingowe dla ciężarówek. Jak przypomina Panattoni, przepisy urbanistyczne Burgos pozwalają na elastyczność w zakresie wielkości, kształtu, możliwości budowy i maksymalnej wysokości, co może być bardzo dobrym aktywem dla projektu BTS, który może zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających najemców.

Czytaj też: Panattoni rozpoczyna swoje pierwsze inwestycje na Węgrzech

Problemy z rynkiem magazynowym w Hiszpanii

Nie jest tajemnicą, że rynek hiszpański zmaga się z problemem braku dużych działek pod duże magazyny logistyczne. Budowa nowego projektu Panattoni jest odpowiedzią na wysokie zapotrzebowanie i niską podaż obiektów logistycznych w sąsiednich regionach, zarówno w Hiszpanii, jak i we Francji, co wzbudza zainteresowanie francuskich sprzedawców detalicznych i przedsiębiorców, którzy wybierają te graniczne obszary do swojej działalności.

W tym sensie, projekt ma znakomitą lokalizację, ze względu na swoją bliskość do sąsiadujących prowincji Castilla y León, La Rioja, Madrytu, Kraju Basków i granicy francuskiej. Działka znajduje się tylko 5 km od autostrady A68, która łączy Saragossę i Bilbao oraz 8 km od autostrady A1, która łączy Madryt z Francją przez granicę baskijską. Ponadto ta lokalizacja posiada bardzo dobre połączenia kolejowe.

Gdy ogłosiliśmy budowę ’Panattoni Park Burgos’, zrobiliśmy to z przekonaniem, że zostajemy na tej prowincji. I to właśnie robimy z tym nowym projektem. Castilla y León to region pełen możliwości, a naszym celem jest kontynuowanie promowania jego gospodarki poprzez nowe infrastruktury, które sprawią, że będzie ona bardziej dynamiczna. Panattoni Park Miranda de Ebro pozwoli nam zarówno na oferowanie budynków logistycznych kilku operatorom w obszarze z niedoborem zasobów, jak i na rozwój dużego projektu XL, aby zoptymalizować działania najbardziej wymagających klientów – powiedział Gustavo Cardozo, Dyrektor Generalny Panattoni dla Hiszpanii i Portugalii.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button