Info z rynkuLotniczyTransport
Gorące newsy

Pasażer wydał 17 tys. na bilety lotnicze warte ćwierć miliona dolarów

Wykorzystał błędy cenowe azjatyckiej linii All Nippon Airways.

Błędy cenowe na stronach linii lotniczych potrafią przynieść niesamowite okazje dla uważnych podróżników. Przykładem jest historia Hermana Yipa, który dzięki takim błędom udało mu się kupić bilety lotnicze o wartości 250 000 dolarów za zaledwie 17 000 dolarów. W jaki sposób można skorzystać z błędów cenowych na stronach linii lotniczych, aby uzyskać korzyści podczas rezerwacji biletów?

Błędy cenowe sposobem na ogromne oszczędności

Jak informuje agencja Bloomberg, Herman Yip, 32-letni mieszkaniec Hongkongu, natrafił na okazję życia, kiedy odkrył, że na stronie internetowej All Nippon Airways (ANA) wystąpił błąd konwersji waluty, co doprowadziło do drastycznych obniżek cen biletów lotniczych. W rezultacie udało mu się nabyć bilety o łącznej wartości 250 000 dolarów za jedyne 17 000 dolarów. Jego zakupy obejmowały m.in. lot w pierwszej klasie z Dżakarty do Aruby przez Tokio i Nowy Jork za jedyne 890 dolarów, a także wiele biletów biznesowych kosztujących zaledwie 300 dolarów.

Trasa lotu Cena standardowa Cena po błędzie
Jakarta-Tokyo-New York-Aruba (w obie strony) $16,300 $890
Jakarta-Tokyo-Honolulu (w obie strony) $8,300 $550
Jakarta-Tokyo-New York (w obie strony) $10,400 $350
Jakarta-Tokyo-New York-Tokyo-Bali $8,300 $350
Jakarta-Singapore-Haneda-New York-Tokyo-Singapore $8,300 $350
Jakarta-Singapore-Tokyo-New York-Tokyo-Jakarta $10,000 $300

Czytaj również: Google Flights wprowadza rewolucję w świecie tanich lotów

Yip zauważył, że niskie ceny utrzymywały się na stronie ANA przez co najmniej 12 godzin. Był pewien, że musi działać szybko, aby skorzystać z tej niecodziennej okazji. Bez zastanawiania się, postanowił kupić bilety również dla swojej rodziny i znajomych, nie pytając ich wcześniej, czy będą w stanie skorzystać z rezerwacji. Mężczyzna był przekonany, że szybkość działania jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w tej sytuacji.

Zmiana rezerwacji za darmo i dalsze korzyści

Po odkryciu, że mógł bezpłatnie zmienić swoje rezerwacje, Yip przeniósł początek swojej podróży z Dżakarty do Bangkoku, który jest bliżej jego domu w Hongkongu. Warto wspomnieć, że w 2019 roku zdarzył się podobny błąd linii lotniczej Cathay Pacific Airways. Ostatecznie, przewoźnik zdecydował się zrealizować błędnie wycenione bilety.

Aby skorzystać z takich okazji, Herman Yip radzi działać szybko i być elastycznym. Należy pamiętać, że dostępność tanich biletów może być ograniczona ze względu na daty i kierunki. Warto być otwartym na różne możliwości. W sytuacjach niepewności co do terminu podróży warto zarezerwować bilet, gdyż zazwyczaj linie lotnicze umożliwiają późniejsze zmiany lub anulowanie rezerwacji.

Jak rozpoznać błędy cenowe? Czy linie lotnicze wezmą odpowiedzialność?

Błędy cenowe mogą wynikać z różnych przyczyn, takich jak błędy konwersji walut, jak w przypadku Hermana Yipa, lub błędy wprowadzania danych. Aby je wykryć, warto śledzić strony internetowe linii lotniczych, agregatory ofert lotniczych oraz fora i grupy dyskusyjne poświęcone podróżom. Często osoby natrafiające na takie okazje dzielą się nimi z innymi. Dzięki temu większa liczba osób może z nich skorzystać.

Należy jednak pamiętać, że linie lotnicze nie zawsze są zobowiązane do realizacji biletów zakupionych w wyniku błędów cenowych. W przypadku Hermana Yipa ANA nie potwierdziła od razu, czy zdecyduje się zrealizować błędnie wycenione bilety, a decyzję miała podjąć pod koniec kwietnia. Warto więc śledzić sytuację i być przygotowanym na różne rozwiązania ze strony przewoźnika.

Czytaj również: Od początku pandemii podaż dolara amerykańskiego zwiększyła się o 411 procent!

Podsumowując, błędy cenowe na stronach linii lotniczych mogą stanowić okazję do podróżowania za znacznie niższą cenę. Kluczowe jest jednak szybkie działanie, elastyczność oraz śledzenie ofert przewoźników. Warto mieć na uwadze, że nie zawsze linie lotnicze zdecydują się zrealizować błędnie wycenione bilety, dlatego istotne jest monitorowanie sytuacji oraz bycie przygotowanym na ewentualne zmiany planów.

Pegasus Airlines uruchamia nowe, regularne loty z Polski do Turcji

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button