PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuLotniczyTransport

Pegasus Airlines uruchamia nowe, regularne loty z Polski do Turcji

Turecka linia lotnicza Pegasus Airlines, znana ze swojej oferty niskokosztowej, uruchomi regularne połączenia z Polski. Od czerwca pasażerowie będą mogli podróżować między Warszawą a Ankarą, co ułatwi zwiedzanie Turcji, jednego z ulubionych kierunków Polaków.

Pegasus Airlines: Tanie loty z Warszawy do Ankary

Pegasus Airlines to turecka linia lotnicza założona w 1990 roku, której siedziba znajduje się w Stambule. Przewoźnik ten słynie z oferowania tanich lotów na krajowych i międzynarodowych trasach. Obecnie linia obsługuje ponad 100 kierunków, zarówno w Europie, Azji, Afryce, jak i na Bliskim Wschodzie.

Od czerwca tego roku, turecki przewoźnik będzie oferować trzy razy w tygodniu loty z Warszawy do stolicy Turcji, Ankary. Połączenia będą obsługiwane przez samoloty rodziny Airbus A320neo i Boeing 737. W przeszłości przewoźnik operował już w Warszawie jako linie czarterowe, obsługując w 2022 roku ponad 132 tysiące pasażerów. Teraz, dzięki regularnym połączeniom, liczba obsłużonych podróżnych może wzrosnąć.

Czytaj również: Turcja nakłada 40% cło na samochody elektryczne z Chin

Nie ma zatem co ukrywać, że wejście na polski rynek taniego tureckiego przewoźnika Pegasus Airlines z pewnością ucieszy wielu turystów, zwłaszcza tych, którzy wolą podróżować na własną rękę. Wcześniej, głównym sposobem podróżowania między Polską a Turcją były przede wszystkim loty czarterowe. Teraz oferta będzie znacznie szersza.

Rozwój połączeń lotniczych między Polską a Turcją

Nowe połączenie między Warszawą a Ankarą zostanie uruchomione 4 czerwca 2023 roku i będzie realizowane sezonowo do 22 października. Loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele. W niedziele o 10:15 Pegasus ma startować z lotniska w Ankarze, a o 12:05 lądować na Lotnisku Chopina w Warszawie. Planowany lot powrotny odbędzie się o 13:05.

Pegasus Airlines nie jest jedynym przewoźnikiem, który planuje rozwijać swoją ofertę na polskim rynku. Ostatnio Turkish Airlines ogłosiły nowe połączenie z Krakowa do Stambułu. Kolejną nowością są loty linii Sun Express z Krakowa do Antalyi. Tymczasem wejście Pegasus Airlines na polski rynek ucieszy turystów, szczególnie tych podróżujących na własną rękę.

Czytaj również: Turcja oskarżana o łamanie sankcji. Niektóre firmy eksportowały do Rosji amerykańskie produkty

Linia Pegasus Airlines oferuje bilety na trasie Warszawa-Ankara w przystępnych cenach, z ceną biletu w jedną stronę zaczynającą się od około 325 złotych (ok. 1500 lirów tureckich). Stolica Polski nie jest jednak jedynym nowym celem Pegasus Airlines na europejskim rynku. Przewoźnik uruchomi także połączenia między Ankarą a Berlinem, Paryżem, Sankt Petersburgiem i moskiewskim Domodiedowem, a także między Stambułem a Paryżem, Mityleną i Rodos.

Turcja nie chce szkolić rosyjskich pilotów. Mogą stracić licencję

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button