LotniczyTransport
Gorące newsy

Google Flights wprowadza rewolucję w świecie tanich lotów

Klienci uzyskają gwarancję ceny ze zwrotem pieniędzy.

Google Flights, usługa uruchomiona w 2011 roku, od lat służy podróżnym w wyszukiwaniu i porównywaniu cen biletów lotniczych. Teraz wprowadza nową funkcję, która ma na celu oddanie różnicy w cenie, jeśli ta obniży się po zarezerwowaniu lotu.

Google Flights oferuje tanie loty z gwarancją ceny

Każdy, kto często podróżuje samolotem, z pewnością zetknął się z Google Flights — wyszukiwarką lotów online, która pozwala na znalezienie najlepszych ofert przelotów między różnymi liniami lotniczymi. Co więcej, użytkownicy mogą śledzić zmiany cen i otrzymywać powiadomienia o tych zmianach.

W dobie nieustannego poszukiwania korzystnych cen lotów Google wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, wprowadzając nową funkcję, która ma na celu zmniejszenie obaw związanych z wyborem optymalnej oferty. 3 kwietnia, korporacja ogłosiła wprowadzenie gwarancji cenowej. Jak wskazał Richard Holden, VP of Travel Products — ma na celu monitorowanie cen biletów na co dzień. Natomiast w przypadku obniżki ceny lotu, wypłacenie różnicy klientom przed odlotem.

Obecnie usługa ta dotyczy wybranych lotów w Stanach Zjednoczonych, realizowanych przez linie lotnicze Alaska, Spirit oraz Hawaiian Airlines. Jeśli rezerwacja będzie kwalifikować się do usługi, na stronie z wynikami wyszukiwania pojawi się specjalna niebieska odznaka gwarancji cenowej. Rezerwacja musi być dokonana bezpośrednio przez Google, klikając na link „Book on Google” w wynikach wyszukiwania. Następnie klient wprowadza swoje dane oraz dane płatności na platformie obsługiwanej przez Google, która przekazuje je do linii lotniczej, odpowiedzialnej za potwierdzenie i zarządzanie rezerwacją.

Czytaj również: Kazachskie linie lotnicze przeżywają rozkwit dzięki kłopotom Rosji

Jak wskazał Jade Kessler, menedżer produktu Google Flights:

Chcemy zabrać nasze prognozy cenowe na wyższy poziom. […] Mamy nadzieję, że klienci będą ufać Google Flights, gdy będą potrzebowali znaleźć korzystne oferty lotów, a gwarancja cenowa pomoże jeszcze bardziej wzmocnić to zaufanie.

Google planuje na przyszłość rozszerzyć usługę na jak najwięcej użytkowników oraz lotów, zarówno na terenie USA, jak i poza jego granicami. Na razie nie ma oficjalnego harmonogramu ekspansji.

Zwrot pieniędzy z Google Flights
Źródło: Google

Google Flights zapewni automatyczne wypłaty różnicy ceny

Klienci, którzy będą uprawnieni do otrzymania zwrotu różnicy w cenie, otrzymają powiadomienia e-mail oraz automatyczny przelew na swoje konto Google Pay. Stamtąd będą mogli przelać środki na własne konto bankowe. Osoby nieposiadające konta Google Pay otrzymają instrukcje dotyczące jego założenia w celu uzyskania wypłaty.

Firma nie ujawnia, jak często przewiduje wypłatę rekompensat dla klientów, jedynie podkreśla zaufanie do swoich algorytmów prognozowania cen. Gigant nie pobiera opłat od linii lotniczych za rezerwacje lotów ani nie otrzymuje procentu przychodów od przewoźników. Koszty związane z gwarancją cen będą pokrywane przez Google.

Funkcja gwarancji cenowej jest kolejnym narzędziem dla klientów, które pozwala na śledzenie kosztów przelotów. Do tej pory można było korzystać z wykresów cen, mapy Explore oraz powiadomień o zmianach cen.

Nowa funkcja Google Flights pomaga znaleźć tanie loty bez obaw o przepłacanie

Wprowadzenie gwarancji cenowej przez Google może zrewolucjonizować rynek przelotów. Klienci będą chętniej korzystać z usług wyszukiwarki, mając pewność, że nie przepłacą za bilet. W dłuższej perspektywie popularność i efektywność usługi może wpłynąć na konkurencję między przewoźnikami. Może również skłonić inne platformy rezerwacyjne do wprowadzenia podobnych rozwiązań.

W dobie niepewności cenowej Google stawia na zaufanie klientów, oferując narzędzia ułatwiające podejmowanie decyzji dotyczących rezerwacji lotów. Gwarancja cenowa może stać się kluczowym czynnikiem przyciągającym podróżnych do korzystania z tej usługi. W efekcie umacnia to pozycję wyszukiwarki na rynku usług turystycznych.

Czytaj również: Google Earth pokazuje, jak Ziemia zmieniła się w ciągu 37 lat

Co ciekawe, Google Flights to nie jedyna usługa, która ułatwia planowanie podróży. Firma wprowadza również nowe sposoby przeglądania ofert hotelowych oraz odkrywania atrakcji turystycznych w miejscach docelowych. Twórcy są przekonani, że dzięki tym narzędziom, planowanie wakacji stanie się prostsze i bardziej intuicyjne.

Rosyjski Aeroflot usunięty z systemów rezerwacyjnych. Grozi im upadek

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button