Magazyny

MCG EastBridge wynajmie rekordowe 37000 mkw. powierzchni magazynowej

MCG EastBridge, należąca do Maszoński Group, wynajęła niemal 37 000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w GLP Kraków Logistics Centre III. Umowa stanowi rekordowy wynajem na krakowskim rynku magazynowym w I kw. 2023 r. Inwestycja w strefie ekonomicznej pod Krakowem ma na celu wzmocnienie wizerunku firmy Maszoński Logistic oraz nowo powołanej marki MCG EastBridge.

Rekordowy wynajem na krakowskim rynku magazynowym: MCG EastBridge zyskuje 37 000 mkw

MCG EastBridge, spółka z grupy Maszoński Group, podpisała umowę najmu na prawie 37 000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w GLP Kraków Logistics Centre III. Centrum dystrybucyjne stanie się siedzibą nowo powołanej spółki, z czego samo biuro będzie miało ponad 700 mkw. Jest to największa umowa najmu w I kw. 2023 r. na krakowskim rynku. Dodatkowo jest drugą co do wielkości umową w ostatnich pięciu latach i historii tego rynku.

Inwestycja w podkrakowskiej strefie ekonomicznej ma umocnić pozycję firmy Maszoński Logistic w Polsce południowo-wschodniej. Firma AXI IMMO była doradcą w procesie wyboru i najmu strategicznej lokalizacji.

Warto dodać, że MCG EastBridge jest nową marką w portfolio Maszoński Logistic. Firma ta od ponad 25 lat świadczy kompleksowe usługi transportowo-logistyczne na terenie Unii Europejskiej. Powołanie nowej spółki jest częścią długofalowej strategii ekspansji na rynki Europy Środkowo-Wschodniej oraz krajów bałkańskich.

Kraków jako lokalizacja ma służyć jako centralna baza operacyjna na południe i wschód Europy. Nowy obiekt polskiej spółki będzie służył przede wszystkim bieżącej obsłudze logistycznej. Centrum zostanie wybudowane zgodnie z kryteriami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie co najmniej „Very Good”.

Czytaj również: METRANS rozbudowuje terminale wzdłuż korytarza Węgry-Serbia

Źródło: Axi Immo Group Sp. z o.o.

Rozwój usług MCG EastBridge: transport, spedycja, e-commerce i logistyka miejska

MCG EastBridge planuje rozwijać swoje usługi, m.in. w obszarze transportu, spedycji i magazynów celnych. Firma zamierza także rozwijać przewozy intermodalne oraz e-commerce i transport przesyłek drobnicowych. Lokalizacja w Krakowie daje także możliwość rozwoju usług z obszaru logistyki miejskiej.

Wynajęcie prawie 37 000 mkw. przez nową spółkę Mazoński Logistic było największą zanotowaną umową najmu w I kw. 2023 r. Ponadto ponad 700-metrowe biuro zapewni komfort pracy przyszłym pracownikom. Firma planuje poszerzyć swoje usługi o obsługę celną, magazyn celny, spedycję morską i lotniczą, przewozy intermodalne, obsługę rynku e-commerce oraz transport przesyłek drobnicowych. Jak zaznaczył Jarosław Czechowicz, Country Manager, GLP Poland:

Sąsiedztwo 1,5-milionowej aglomeracji, nowoczesna sieć drogowa oraz obecność w regionie firm, które są liderami w swoich branżach, sprawia, że dla GLP jest to naturalne miejsce do dalszego rozwoju w regionie.

Nasze budynki w okolicach Krakowa cieszą się dużym zainteresowaniem – te istniejące są już w całości wynajęte, a najwyższa jakość GLP Kraków III Logistics Centre z pewnością zachęci wiele przedsiębiorstw do wyboru naszego parku.

Doskonała lokalizacja parku zapewnia łatwy dojazd do autostrady A4 i drogi krajowej nr 75. Dodatkowym ułatwieniem dla przyszłych pracowników jest bliskość stacji kolejowej w Podłężu, skąd w 25 minut można dojechać do centrum Krakowa.

Czytaj również: Ceny mieszkań ciągle rosną. Na razie tylko nominalnie, bo realny wzrost zjada inflacja

GLP Poland to czołowy deweloper i inwestor nieruchomości magazynowych w Polsce, oferujący najwyższą jakość powierzchni logistycznych i magazynowych. Firma posiada liczne parki logistyczne w różnych częściach kraju, a GLP Kraków III Logistics Centre to jedna z najnowszych inwestycji. Natomiast rozwój MCG EastBridge na południu i wschodzie Europy opiera się na kompetencjach lokalnych specjalistów, co pozwala na obsługę klientów z Małopolski i Podkarpacia. Firma planuje dalsze inwestycje i rozbudowę działalności, wprowadzając nowe usługi logistyczne. W ten sposób poszerza swoją ofertę na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Atlas Ward buduje innowacyjny zakład recyklingu baterii w Zawierciu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button