PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Włosi zaprojektują polskiego elektryka. Przedstawiono kolejnego partnera

Włoskie biuro stylistyczne Pininfarina będzie współpracować nad Izerą wraz z EMP. Trzyletnia współpraca ma okazać się przełomowa dla całego projektu. 

Pininfarina – włoskie biuro łączy siły z EMP

Spółka ElectroMobility Poland (EMP) przekazała informację o nawiązaniu współpracy z włoskim biurem stylistycznym Pininfarina. Współpraca dotyczy projektu stylistyki gamy modelowej polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Jak przekazano w komunikacie, z ramienia EMP za projekt odpowiedzialni są Tadeusz Jelec oraz Mariusz Bekas. Polsko-włoska kooperacja ma objąć zasięgiem kompleksowy projekt trzech modeli: SUV-a, hatchbacka oraz kombi. Design produkcyjnej wersji samochodu ma być owocem długoletniego doświadczenia Włochów. Jak przekazano, Pininfarina ma na koncie ok. 1200 aut, w tym popularne modele uznanych marek i odpowiada za 600 projektów z innych dziedzin, za które zdobyła liczne międzynarodowe nagrody i wyróżnienia.

Łukasz Maliczenko, dyrektor rozwoju technicznego produktu w EMP powiedział o współpracy:

Możliwość współpracy z utytułowanym i doświadczonym partnerem o unikalnych kompetencjach takim jak Pininfarina to kolejny ważny krok na drodze do seryjnej produkcji Izery. Jako nowa marka musimy szukać swoich przewag na bardzo konkurencyjnym rynku, a ponadczasowy, atrakcyjny design ma być jedną z cech, które wyróżnią Izerę.

Zobacz także: Rivan zakończy współpracę z Amazon? Chce renegocjacji umowy

Co prawda, współpraca obu firm trwa już od listopada minionego roku. Dopiero teraz zadecydowano o upublicznieniu jej w mediach.

Zobacz także: W USA upadnie kolejny bank? Stracił niemal 50% wartości giełdowej

Partnerstwo przy projekcie stylistycznym

Podczas ogłaszania partnerstwa, zaprezentowano również program stażowy w Turynie przeznaczony dla młodych projektantów. Współpraca na linii EMP-Pininfarina dotyczy projektów nadwozia, wnętrza oraz HMI (ang. Human Machine Interface). Poinformowano, że stylistyka Izery ma postać przy zachowaniu najwyższych standardów branżowych. Dodano, że partnerstwo Izery z podmiotem o renomie i ugruntowanej pozycji w branży stanowi również jasny sygnał dla rynku, że projekt jest na dobrej ścieżce i rozwija się zgodnie z planem i przyjętymi założeniami.

Giuseppe Bonollo, Senior Vice President ds. sprzedaży i marketingu w Pininfarinie powiedział o współpracy z perspektywy włoskiej:

Cieszymy się z tego długoterminowego, strategicznego partnerstwa z tak istotnym przedstawicielem polskiej branży automotive. Współpraca ze start-upami jest częścią strategii Pininfariny, a rozpoczęcie współpracy z nowo powstałym zespołem Izery o wysokich kwalifikacjach pozwala na osiągnięcie sukcesu. Możemy z dumą powiedzieć, że już od samego początku pomiędzy naszymi zespołami panuje doskonała harmonia na poziomie zarówno technicznym, jak i międzyludzkim.

Wcześniej poinformowano o wyborze dostawcy platformy. Chińska spółka Geely została również partnerem technologicznym całego projektu. Auta zostaną zbudowane w oparciu o platformę SEA (Więcej: Izera powstanie na platformie Geely. Co wiemy o chińskim producencie?).

Volta uzyskała europejską homologację! Kiedy ruszy produkcja?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button