PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Volta uzyskała europejską homologację! Kiedy ruszy produkcja?

Certyfikat homologacji typu całego pojazdu Wspólnoty Europejskiej (ECWVTA) pozwala Volta Trucks na masową produkcję

Volta Trucks, producent w pełni elektrycznych pojazdów użytkowych oraz dostawca usług, ogłosił kolejny ważny kamień milowy na swojej drodze do produkcji swoich pojazdów. Jak informuje Automotive World, Volta uzyskała europejską homologację typu całego pojazdu dla swojego 16-tonowego, w pełni elektrycznego pojazdu Volta Zero.

Volta Trucks uzyskała europejską homologację dla Volta Zero

Certyfikat homologacji typu całego pojazdu Wspólnoty Europejskiej (ECWVTA) pozwala firmie Volta Trucks na masową produkcję i sprzedaż w pełni elektrycznego modelu Volta Zero. Jest to proces stosowany w celu zapewnienia, że ​​wszystkie pojazdy spełniają rygorystyczne i odpowiednie normy dotyczące ochrony środowiska i bezpieczeństwa.

Volta uzyskała europejską homologację dla w pełni elektrycznej Volta Zero w momencie, gdy prototypy drugiej generacji mają niedługo zostać dostarczone klientom w całej Europie w ramach pilotażowej floty pojazdów. Jak wskazuje Automotive World, pojazdy te będą wypożyczane klientom na dłuższy czas, co pozwoli operatorom flot w pełni zrozumieć, w jaki sposób całkowicie elektryczna ciężarówka o średniej ładowności zostanie zintegrowana z ich działalnością.

Czytaj też: Volta Trucks i DB Schenker zakończyli wspólne testy Volta Zero

Ogromny kamień milowy dla Volta Zero

Aby uzyskać wymaganą akredytację, Volta Trucks współpracowała z ekspertami z ATEEL UK Ltd i ATEEL S.à rl, międzynarodowej obsługi technicznej oraz SNCH, The Société Nationale de Certification et d’Homologation, luksemburskiego organu udzielającego homologacji, który nadzoruje zatwierdzanie międzynarodowych i europejskich przepisów. Jak dodaje Automotive World, organy zatwierdzające nadzorowały testy i raporty w celu zapewnienia certyfikacji Volta Zero. Pojazd przeszedł testy wielu systemów i poszczególnych komponentów, w tym układu hamulcowego, kierownicy, oświetlenia i szyb, a także systemów bezpieczeństwa pojazdu.

Otrzymanie homologacji typu całego pojazdu Wspólnoty Europejskiej jest ogromnym kamieniem milowym dla Volta Trucks i naszej misji uczynienia ulic w centrum miast bezpieczniejszymi i bardziej zrównoważonymi. Opracowaliśmy całkowicie nowy pojazd od podstaw i jest to zasługa naszych zespołów inżynieryjnych i rozwojowych, że Volta Zero tak szybko przeszła te rygorystyczne i wymagające testy. Jesteśmy teraz gotowi do rozpoczęcia produkcji seryjnej w naszym zakładzie produkcyjnym w Steyr w Austrii, aby oddać ciężarówki w ręce naszych klientów i rozpocząć realizację naszej misji – stwierdził Essa Al-Saleh, dyrektor naczelny Volta Trucks.

Czytaj też: Pierwszeństwo dla wchodzących na pasy działa świetnie. O 40% mniej zabitych

Niemiecki spedytor wysyła w trasę prototypowe ciężarówki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button