Raben
LotniczyTransport

China Airlines będą przewozić swoimi Boeingami… kiwi i homary

To nie będzie pierwsza i ostatnia wizyta China Airlines w Christchurch

Frachtowce Boeing 777 linii China Airlines skierują się w tym miesiącu na międzynarodowe lotnisko Christchurch (CHC) w Nowej Zelandii. Samoloty China Airlines mają przetransportować na rynek azjatycki ponad 800 ton wysokiej wartości towarów eksportowych, takich jak żywe ostrygi, homary, schłodzony łosoś, kiwi i świeże wiśnie.

Samoloty China Airlines dostarczą kiwi do Tajpej

W czasie Chińskiego Nowego Roku, który przypada 22 stycznia, popyt na świeże owoce morza i towary eksportowe gwałtownie wzrasta, co stanowi bodziec do uruchomienia bezpośredniej obsługi. Lotnisko Taipei Taoyuan International Airport (TPE) uruchomiło bezpośredni serwis cargo z nowozelandzkimi produktami żywnościowymi. Do obsługi zostaną użyte samoloty Boeing 777 linii China Airlines, które będą przewozić z nowozelandzkiego Christchurch towary eksportowe, takie jak ostrygi, homary, wiśnie czy też kiwi.

Dyrektor naczelny lotniska w Christchurch, Justin Watson skomentował zapotrzebowanie na regularne, bezpośrednie połączenia cargo z Wyspy Południowej:

Dodatkowe loty cargo to ważna kwestia dla eksporterów z Wyspy Południowej i jesteśmy wdzięczni za wsparcie z rządowego programu Maintaining International Air Connectivity. Wiemy, że nasze specjalistyczne produkty spożywcze są chętnie poszukiwane na rynkach zagranicznych, więc cieszymy się, że możemy pomóc w dostarczeniu ich za ocean.

Czytaj też: China Airlines zamawia cztery samoloty transportowe Boeing 777F

Popyt na lotnicze cargo

Również linie Air New Zealand obsługują szereg usług cargo z drugiego co do wielkości miasta Nowej Zelandii. Pięć samolotów pasażerskich Boeing 787 będzie latało jako samoloty towarowe do Los Angeles i Azji, przewożąc produkty pięć razy w tygodniu przez następne trzy miesiące. Wprowadzony w następstwie COVID-19, Transport New Zealand wdrożył program, aby zapewnić łączność między niektórymi kluczowymi partnerami handlowymi Nowej Zelandii. Jak zauważono na stronie internetowej Transport New Zealand:

Cele i kryteria wyboru nowego programu skupiają się na odbudowie, umożliwiając większe uwzględnienie przepustowości w zakresie transportu lotniczego, łączności z kluczowymi miejscami docelowymi partnerów oraz przyszłych możliwości w zakresie przewozu pasażerów.

To nie będzie pierwsza i ostatnia wizyta China Airlines w Christchurch. W przeszłości China Airlines obsługiwały bezpośrednie połączenia z Tajpej przez Sydney i Melbourne do Christchurch.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

China Airlines zaprezentowała nowy… Pikachu Airbus A321neo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button