LotniczyTransport

Udana rekrutacja linii airBaltic. Prawie tysiąc nowych pracowników!

Od początku wojny linie lotnicze zatrudniły 50 osób z Ukrainy

Rok 2022 był stosunkowo dobrym rokiem dla branży lotniczej po kilku dość niestabilnych latach, dlatego linie lotnicze na całym świecie mogły ponownie myśleć o rozwoju. Łotewski airBaltic przewoźnik poczynił w ubiegłym roku znaczące kroki w tym zakresie i ogłosił nabór pracowników. Rekrutacja airBaltic okazała się niezwykle udana.

Rekrutacja airBaltic zakończona sukcesem

Łotewski przewoźnik airBaltic z dumą ogłosił, że w 2022 roku zatrudnił łącznie 931 nowych pracowników we wszystkich swoich działach. Rekrutacja airBaltic była niezwykle udana i choć pierwotnie linia ogłosiła nabór na 226 wolnych miejsc pracy, otrzymała ponad 18 600 zgłoszeń. Prawie 22% tych aplikacji zakończyło się rozmowami kwalifikacyjnymi, a do firmy przyjęto 931 nowych pracowników, co oznacza, że sukcesem zakończyło się nieco ponad 25% rozmów kwalifikacyjnych.

Zapewniając najlepszą łączność z i do regionu bałtyckiego, w ubiegłym roku udało nam się zwiększyć nasz zespół o prawie 1 000 zmotywowanych i wykwalifikowanych specjalistów. To potwierdza, że airBaltic jest nadal jednym z najbardziej pożądanych pracodawców na Łotwie – skomentował CEO, Martin Gauss.

Czytaj też: China Airlines będą przewozić swoimi Boeingami… kiwi i homary

Linia lotnicza zatrudnia pracowników z 30 krajów

Jako rozwijająca się linia lotnicza, airBaltic przedstawił w ubiegłym roku szeroki wachlarz ofert pracy, co odpowiednio przyciągnęło zróżnicowane portfolio kandydatów. Dziś dla łotewskiego przewoźnika flagowego pracują osoby z 30 różnych krajów, a w zeszłym roku firma przetwarzała wnioski z tak odległych miejsc, jak Portugalia, Kazachstan, a nawet Arabia Saudyjska. airBaltic pod koniec 2022 roku zatrudniał łącznie 2 143 pracowników.

Pracownicy są rozmieszczeni w różnych sektorach, ale najliczniejszym działem jest zespół personelu pokładowego, obejmujący ponad 670 pracowników. W 2023 roku przewoźnik zamierza nadal zwiększać zatrudnienie i zatrudniać łącznie minimum 2 500 pracowników.

W związku z tym, że w tym roku do naszej floty dołączają kolejne samoloty, personel będzie się stale powiększał. Niezaprzeczalnie, dotknięta pandemią i wojną, europejska gospodarka stoi teraz przed wyzwaniami. Mamy jednak szczęście, że możemy nadal zapewniać miejsca pracy i pracować nad konkurencyjnością zarówno airBaltic, jak i kraju – dodaje Gauss.

Młody wiek pracowników

airBaltic jest znany z posiadania młodej floty, a średnia wieku jego pracowników jest stosunkowo niska i wynosi 35 lat. Jeśli chodzi o staż pracy, pracownicy łotewskiego flagowego przewoźnika pracują w firmie średnio od sześciu lat. Jednak, co imponujące, ośmiu z nich pracuje dla airBaltic od momentu jego powstania w 1995 roku.

Podczas gdy lotnictwo było historycznie branżą zdominowaną przez mężczyzn, łotewski przewoźnik flagowy ma już bardziej wyrównany podział pod względem płci i obecnie 46% jego siły roboczej to kobiety. Od początku wojny linie lotnicze zatrudniły 50 osób z Ukrainy.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Airbus dostarczył kolejne samoloty. Maszyny trafią na Łotwę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button