Drogowy

Leasing dla firmy transportowej w 2023. Na co zwrócić uwagę? [WEBINAR]

Wśród możliwości finansowania biznesu transportowego czy po prostu zwiększania płynności firmy ważną rolę odgrywa leasing. Zyskuje on na popularności wśród firm z sektora TSL ponieważ ma wiele zalet, których nie mają inne narzędzia finansowe.

Praktycznie i prosto o leasingu opowie ekspert podczas webinaru, który odbędzie w ramach E100 Academy. Na szkoleniu m.in. o finansowaniu leasingiem samochodów, które należą do najdroższych w zakupie środków trwałych – ekspert pokaże krok po kroku jak wygląda cały proces, na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy leasingowej, o wymaganiach stawianych przez leasingodawców, o optymalizacji podatkowej wynikającej z umowy leasingowej, o różnicy między najpopularniejszymi formami leasingu (finansowy i operacyjny). Sporo czasu na webinarze poświęcone będzie wykupowi auta i ubezpieczeniu. Intensywny przewodnik po leasingu zakończy jak zwykle sesja pytań uczestników szkolenia do eksperta. Gorąco zapraszamy na 2 godziny z leasingiem!

Bezpłatny webinar odbędzie się online 19.10.2023 (czwartek) o godz. 11:00 za pośrednictwem platformy Clickmeeting. Formularz zapisu oraz szczegóły wydarzenia można znaleźć (TUTAJ).

PROGRAM SZKOLENIA:

 1. Cesja umowy leasingu a prawa do korzystniejszych zasad rozliczeń.
 2. Kruczki prawne w umowach – na co zwrócić uwagę.
 3. Odliczenie VAT 2023.
 4. Leasing a samochód osobowy.
 5. Kradzież pojazdu.
 6. Szkoda całkowita.
 7. Jakie ubezpieczenie wybrać.
 8. Co zrobić z wysokim wykupem z leasingu.
 9. Wykup pojazdu z leasingu – jak to zrobić dobrze.
 10. Zmienna czy stała stopa?
 11. Oferta leasingu 101%, 105% – czy jest to uczciwa umowa?

PROWADZĄCY SZKOLENIE:

Jarosław Piechocki – Ekspert ds. finansów

Specjalista w zakresie rozliczeń finansowych. Studia podyplomowe w Instytucie Nauk Ekonomicznych polskiej Akademii nauk. Od 2018 r. Biegły Sądowy Sądu Rejonowego w Warszawie w zakresie ekonomii, rozliczeń finansowych. Odpowiedzialny za ewidencje rozliczeń dotyczących VAT i CIT. Wieloletni pracownik firmy leasingowej zajmującej się leasingiem środków trwałych. Aktywnie uczestniczył w szkoleniach organizowanych przez ZMPD w Polsce. Autor materiałów szkoleniowych w zakresie kompetencji przygotowujących do egzaminów CPC w transporcie drogowym z zakresu podatków i leasingu środków transportowych.

CZYM JEST E100 ACADEMY?

E100 Academy to program bezpłatnych szkoleń w formie webinarów, na których poruszane się najbardziej gorące tematy z branży TSL. Szkolenia mają bardzo interaktywny charakter – każdy uczestnik może zadać pytanie, poprosić o doprecyzowanie lub uzupełnienie nurtujących go kwestii. Więcej informacji o E100 Academy można znaleźć na oficjalnej stronie programu.

Twórcą programu szkoleń E100 Academy jest E100 – międzynarodowy dostawca usług biznesowych dla firm transportowych. Szeroki pakiet usług dla przewoźników obejmuje przede wszystkim karty paliwowe, opłaty drogowe (multiurządzenia), zwrot VAT i akcyzy oraz faktoring.  Więcej informacji na temat oferty można uzyskać wypełniając formularz kontaktowy TUTAJ.

Zapraszamy 19 października 2023 (czwartek), godzina 11:00! Zapisy na bezpłatny webinar: Leasing dla firmy transportowej w 2023. Na co zwrócić uwagę?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button