LotniczyTransport

Kolejny Dreamliner trafił na Bliski Wschód i już obsługuje pasażerów

Wcześniej w tym roku przewoźnik ogłosił plany potrójnego zwiększenia liczby przewożonych pasażerów

Bliskowschodnie linie Etihad powiększyły swoją flotę o nowy samolot Boeing 787-10 Dreamliner To pierwszy 787-10 dostarczony linii lotniczej od trzech lat.

Linie Etihad zakupiły samolot Boeing 787-10 Dreamliner

Nowy samolot dotarł na lotnisko międzynarodowe w Abu Zabi po 13 godzinach i 30 minutach lotu z USA. Etihad planuje podnieść jakość obsługi klientów i rozszerzyć swoją sieć dzięki nowym Dreamlinerom w swojej flocie. Nowa maszyna jest 39. czynnym Dreamlinerem we flocie przewoźnika.

Czytaj też: Angolski przewoźnik stawia na Dreamlinery. Planuje mocną ekspansję

Jak informuje portal Simple Flying, samolot został dostarczony przez Boeinga z ich zakładu w Charleston w Karolinie Południowej. Etihad chce od razu wykorzystać potencjał samolotu, a nowy Boeing 787-10 Dreamliner zabrał pierwszych pasażerów już w niedzielę, zaledwie dwa dni po dostarczeniu go na Bliski Wschód.

Przybycie naszego najnowszego 787 Dreamlinera podkreśla naszą pasję do wzrostu w tym roku poprzez podniesienie jakości doświadczenia klienta i rozszerzenie zasięgu naszej sieci. To wszystko jest częścią naszej wizji na rok 2030, wspierającej nasz wzrost, co zostało podkreślone przez nowe trasy do Osaki, Kopenhagi i Dusseldorfu, które zaczęliśmy obsługiwać dwa tygodnie temu – wskazał Antonoaldo Neves, dyrektor generalny Etihad.

Czytaj też: BRICS rozszerza się o nowe państwa. Jaka będzie rola wzmocnionej koalicji?

Etihad powiększają swoją flotę

Jak informuje portal Simple Flying, wcześniej w tym roku przewoźnik ogłosił plany potrójnego zwiększenia liczby przewożonych pasażerów do 30 milionów i podwojenia floty do 150 samolotów do roku 2030. Etihad potwierdził, że nowy samolot jest jednym z czterech Dreamlinerów, które mają zostać dostarczone w tym roku. Dodatkowo, jego przybycie miało miejsce dokładnie trzy lata po dostawie ostatniego 787-10, która miała miejsce 13 października 2020 roku.

Według ch-aviation, przewoźnik złożył zamówienie na ten samolot w listopadzie 2013 roku i aż siedem lat minęło od momentu pierwszego lotu w grudniu 2020 roku. Dostawa samolotu prawdopodobnie została opóźniona ze względu na negatywny wpływ pandemii na branżę lotniczą. W tym roku do floty linii lotniczej dołączą również trzy nieco mniejsze 787-9.

British Airways zakochane w Dreamlinerach! Kolejne 6 zamówień

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button