DrogowyTransport
Gorące newsy

Akcje Tesli idą na dno jak Titanic! Musk uspokaja, że to nic takiego

Prezes Tesli zaapelował również do pracowników, by ciężej pracowali

Szef Tesli, Elon Musk powiedział pracownikom, że nie powinni „przejmować się szaleństwem giełdowym” po tym, jak akcje Tesli spadły w tym roku o prawie 70% z powodu obaw o słabnący popyt na pojazdy elektryczne i szeregu kompromitacji Muska po przejęciu Twittera.

Akcje Tesli szorują po dnie

W e-mailu wysłanym do pracowników, Elon Musk stwierdził, że wierzy, iż w dłuższej perspektywie Tesla będzie najbardziej wartościową firmą na ziemi. Zaapelował do pracowników, by nie przejmowali się tym, że akcje Tesli cały czas spadają i wezwał ich również do cięższej pracy i przyspieszenia dostaw pod koniec tego kwartału. Analitycy Refinitiv oczekują, że Tesla dostarczy 442 452 pojazdy w czwartym kwartale.

Proszę, dajcie z siebie wszystko przez kilka następnych dni i, jeśli to możliwe, zgłaszajcie się na ochotnika przy pomocy w dostawach — przekazał Musk w e-mailu.

Gwałtownie spadająca cena akcji Tesli zaszkodziła wartości akcji posiadanych przez pracowników producenta samochodów elektrycznych. Tesla zaoferowała rekompensatę w postaci akcji dla większości pracowników, w tym pracowników fabryk. Akcje firmy odbiły się w środę, po spadku o 11 pkt proc. podczas poprzedniej sesji w związku z raportem Reutersa, że producent samochodów planuje zawiesić produkcję w fabryce w Szanghaju. Wiadomość wywołała obawy o spadek popytu na największym rynku samochodowym na świecie.

BTW, nie należy zbytnio przejmować się szaleństwami na giełdzie. Gdy będziemy wykazywać doskonałe wyniki, rynek to doceni. W długim terminie bardzo wierzę, że Tesla będzie najbardziej wartościową firmą na Ziemi! – dodał Musk.

Czytaj też: Nawet Elon Musk dostrzega, że Tesla ma problem z łańcuchem dostaw

Problemy Muska

Tesla straciła prawie połowę swojej wartości rynkowej od czasu, gdy Musk złożył w kwietniu ofertę przejęcia Twittera. Od tego czasu miliarder kilkukrotnie wycofywał się z pomysłu przejęcia platformy, ale ostatecznie zgodził się na przejęcie, gdy okazało się, że grozi mu proces sądowy. Gdy tylko miliarder przejął platformę, rozpoczął masowe zwolnienia, by zaledwie kilka dni później prosić część zwolnionych pracowników o powrót, bo uświadomił sobie, że bez nich platforma nie będzie funkcjonować.

Tymczasem Teslę najprawdopodobniej czeka dochodzenie karne w związku z twierdzeniami, że pojazdy elektryczne firmy mogą prowadzić się same. Według doniesień Reutersa, trzy osoby zaznajomione ze sprawą powiedziały, że Departament Sprawiedliwości USA rozpoczął dochodzenie w zeszłym roku po kilkunastu wypadkach, z których niektóre były śmiertelne, z udziałem systemu wspomagania kierowcy Tesli znanego jako “Autopilot”. Urzędnicy Bidena są również zaniepokojeni propozycją Muska dotyczącą zakończenia wojny na Ukrainie poprzez oddanie terytorium rosyjskim okupantom.

Czytaj też: Czy Elon Musk wspiera Ukrainę? Sprawa jest skomplikowana

Elon Musk niszczy reputację Twittera jako platformy handlowej

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button