PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Indie wprowadzają obowiązkowe testy dla podróżnych z Chin

Ograniczenia dla podróżnych powróciły wraz z najnowszą falą zakażeń w Chinach

Indie zdecydowały się wprowadzić obowiązkowe testy na obecność COVID-19 dla podróżnych przylatujących z Chin, zanim zostaną wpuszczeni na teren kraju. Nie tak dawno temu Indie złagodziły zasady podróży związane z COVID-19, ponieważ liczba przypadków na całym świecie spadła. Ograniczenia dla podróżnych powróciły wraz z najnowszą falą zakażeń w Chinach i kilku innych krajach.

Indie przywracają testy dla podróżnych z Chin

Z powodu kolejnej fali COVID, Indie postanowiły wprowadzić obowiązkowe testy dla podróżnych przybywających do kraju z Chin i kilku innych krajów Azji. Władze zidentyfikowały kilka krajów, w których przypadki COVID wzrosły w ostatnim czasie. Pasażerowie pochodzący z tych miejsc będą musieli teraz poddać się testom RT-PCR, przed opuszczeniem lotniska.

Te kraje to Chiny, Tajlandia, Japonia, Korea Południowa i Hongkong. Niektóre raporty umieszczają na tej liście również Singapur. Nowe środki uzupełniają niedawno wprowadzoną zasadę losowego testowania 2% wszystkich międzynarodowych podróżnych przez Ministerstwo Zdrowia. Główne lotniska, takie jak Delhi (DEL), Mumbai (BOM) i Bengaluru (BLR) już wdrażają zasadę losowego testowania.

W przypadku, gdy test okaże się pozytywny, zostanie wysłany do badań genomicznych w wyznaczonym laboratorium. Kopia raportu zostanie również przekazana rządowemu programowi zintegrowanego nadzoru nad chorobami, jak również APHOS.

Czytaj też: Chiny łagodzą zasady kwarantanny dla zagranicznych turystów

Powrót formularza Air Suvidha dla krajów z listy

Kiedy w listopadzie Indie złagodziły przepisy dotyczące wjazdu do kraju, zrezygnowano również z konieczności wypełniania formularza autodeklaracji, który wszyscy przylatujący pasażerowie musieli złożyć przed wejściem na pokład samolotu.

Formularz Air Suvidha był dla pasażerów międzynarodowych sposobem na zadeklarowanie swojego stanu zdrowia online, bez którego linie lotnicze nie zezwalały na wejście na pokład. Choć miało to sens w szczytowym okresie pandemii, większość pasażerów uznała to za zbędne, gdy liczba zachorowań na całym świecie spadła. Decyzja o rezygnacji z tego wymogu ucieszyła wielu pasażerów, którzy przegapili swój lot przez konieczność wypełnienia formularza.

Jednak nowe przepisy stanowią, że pasażerowie przybywający z Chin i innych krajów znajdujących się na liście będą musieli ponownie złożyć formularz Air Suvidha. Obecnie dotyczy to tylko wyżej wymienionych krajów, natomiast pasażerowie z innych regionów będą poddawani jedynie losowym testom. Tymczasem w USA administracja prezydenta Joe Bidena również potwierdziła, że od 5 stycznia 2023 roku wszyscy pasażerowie z Chin będą musieli mieć negatywny wynik testu na obecność COVID, aby wjechać do kraju.

Czytaj też: Odejście od polityki zero-covid w Chinach kończy się fiaskiem! Gospodarka w tarapatach

Śnieżyca sparaliżowała USA. Tysiące odwołanych lotów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button