Raben
Info z rynkuTransport

Nawet Elon Musk dostrzega, że Tesla ma problem z łańcuchem dostaw

Elon Musk przekazał, że jego firma Tesla Inc. ma problem z dwoma największymi na świecie dostawcami chipów samochodowych. To z kolei hamuje produkcję samochodów elektrycznych i dostawy do klientów. Z uwagi na obecną sytuację i zerwane łańcuchy dostaw, firma ma problem z dokończeniem najważniejszych zleceń. 

Elon Musk stwierdził, że firma działa w warunkach „ekstremalnych ograniczeń w łańcuchu dostaw”. Ta sytuacja hamuje produkcję samochodów elektrycznych. Jak stwierdził miliarder:

Najbardziej problematyczne są Renesas i Bosch.

Roboty w amerykańskiej branży automotive są coraz częstsze

Oczywiście nie tylko szef Tesli ma problem w obecnej sytuacji. Jak wskazuje portal SupplyChain Brain, sytuacja dotknęła całej branży motoryzacyjnej, w tym m.in. japońskiej firmy Renesas Electronics Corp. oraz niemieckiej Robert Bosch GmbH.

Raben

Nie tylko Tesla ma problemy. Przez zerwane łańcuchy dostaw, wiele firm wstrzymało produkcję

Obie korporacje musiały wstrzymać produkcję pojazdów. Z tego powodu Volkswagen prowadził rozmowy z głównymi dostawcami o ewentualnych odszkodowaniach za braki w dostawach półprzewodników.

Z uwagi na ostatnie problemy z dostawcami, Renesas Electronics Corp. przekazał informację, że wznowi produkcję dopiero od połowy miesiąca. Problemy także spotkały firmę Bosch, która otworzyła fabrykę o wartości 1 mld euro niedaleko Drezna.

Ceny aut elektrycznych będą coraz niższe, to zasługa tańszych baterii

Jak przekazała rzeczniczka Bosch, Annett Fischer:

W tej napiętej sytuacji robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć naszych klientów. Nasi pracownicy pracują bez wytchnienia, aby utrzymać dostawy tak długo, jak to możliwe. Wspólnie z naszymi klientami i dostawcami, od tygodni pracujemy w grupach zadaniowych przez całą dobę.

Sytuacja zatem jest coraz bardziej napięta i być może wymusi to na firmach większe inwestycje w lokalnych dostawców. Niemniej jednak niektórych sytuacji można nie przeskoczyć, ponieważ niektóre minerały (np. krzem), które są potrzebne do produkcji półprzewodników, są tylko obecne w określonych miejscach na świecie. Według danych geologicznych jest on obecny na 26% powierzchni Ziemi.

 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Back to top button