DrogowyE-commerceLotniczyTransport

Śnieżyca w USA opóźnia dostawy. Prezentów nie będzie

Stany Zjednoczone zmagają się z jedną z najgorszych zimowych burz od dziesięcioleci

Śnieżyca w USA spowodowała opóźnienie w dostawie ponad 10 milionów paczek świątecznych. Firma konsultingowa ShipMatrix twierdzi, że ogromne zaległości nie zostaną wyrównane nawet do połowy przyszłego tygodnia.

Śnieżyca w USA spowodowała ogromne opóźnienia

Ponad 10 milionów paczek świątecznych nie dotarło do amerykańskich odbiorców przed Świętami. Firma konsultingowa ShipMartrix podała, że problem dotyczy ponad połowy Stanów Zjednoczonych. Śnieżyca w USA, która spowodowała opóźnienia u lotniczych i drogowych przewoźników paczek na Wschodnim Wybrzeżu i Środkowym Zachodzie, zablokowała około 15% dostaw zaplanowanych tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

ShipMatrix twierdzi, że ogromne zaległości nie zostaną wyrównane nawet do połowy przyszłego tygodnia. Według danych, w obiegu znajduje się obecnie około 160 milionów paczek. Zazwyczaj w czasie szczytu przedświątecznego każdy lokalny kierowca dostarcza od 250 do 300 paczek dziennie, ale niebezpieczne warunki drogowe ograniczają dzienne dostawy.

Zła pogoda spowodowała również opóźnienia dla 20% paczek poruszających się drogą powietrzną w usługach ekspresowych o podwyższonej cenie. Jeszcze przed atakiem burzy śnieżnej, amerykańscy przewoźnicy utrzymywali wskaźnik terminowości dostaw na poziomie powyżej 90%. W przypadku UPS było to 97,9%, FedEx – 96,8%, a U.S. Postal Service – 94,4%.

Czytaj też: Brytyjskie lotniska odwołały loty. Śnieżyca wywołała chaos

Śnieżyca w USA sparaliżowała kraj

Potężna burza śnieżna dosłownie pustoszy środkowo-zachodnie i północno-wschodnie Stany Zjednoczone. Niskiej temperaturze towarzyszą obfite opady śniegu i zamiecie. W wielu miejscach fatalne warunki atmosferyczne będą się utrzymywać także w najbliższych dniach. Dotyczy to przede wszystkim obszaru od Oklahomy aż po stany Wyoming i Maine. Alertami pogodowymi o silnym mrozie objęty jest obszar, na którym mieszka 175 milionów ludzi.

Śnieżyca w USA zakłóciła świąteczne podróże i życie codzienne milionów Amerykanów. Z powodu złej pogody  co najmniej 1,5 miliona amerykańskich domów i firm było pozbawionych prądu. Odwołano lub opóźniono dziesiątki tysięcy lotów, a amerykańscy rolnicy obawiają się, że ich zwierzęta gospodarskie zamarzną w takich warunkach. W wielu miejscach temperatura spadła do strasznie niskich poziomów. Przykładowo w stanie Montana odnotowano -46 st. C, a w stanie Iowa -38 st. C. Władze przypisują warunkom atmosferycznym co najmniej 22 zgony, ale liczba ofiar śmiertelnych jest prawdopodobnie wyższa.

Czytaj też: Obawy o zmiany klimatu są obecnie mniej ważne

DK 38 zablokowana! Samochody utknęły w zaspach!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button