DrogowyTransport
Gorące newsy

DK 38 zablokowana! Samochody utknęły w zaspach!

W śniegu mogło utknąć nawet 30 samochodów

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych poinformowała, że droga krajowa DK 38 została zablokowana do odwołania. Powodem są trudne warunki pogodowe na Opolszczyźnie i dwumetrowe zaspy, które zostały utworzone przez silny wiatr wiejący z okolicznych pól. Na drodze utknęło co najmniej 30 pojazdów.

DK 38 zablokowana przez śnieg

Kierowcy podróżujący po Opolszczyźnie muszą uważać na trudne warunki panujące na drogach. Jak informuje RMF FM, silny wiatr nawiał śnieg z pół na tamtejsze drogi i utworzył zaspy sięgające nawet dwóch metrów. Największe utrudnienia występują na drodze krajowej DK 38, która jest zablokowana do odwołania. W śniegu mogło utknąć nawet 30 samochodów.

Stoimy, zero informacji. Przyjechała straż, policja. Nic nie wiadomo – cytuje jednego z kierowców portal RMF FM.

Część kierowców zostawiła swoje samochody, ale niektórzy utknęli w pojazdach. Na drodze pracują służby drogowe, a wójt Pawłowiczek w rozmowie z RFM FM zapewnił, że kierowcom, którzy pozostali w swoich samochodach, posiłki i ciepłe napoje dowożą strażacy. Ciężkie warunki panują także na okolicznych drogach, którymi kierowcy próbowali ominąć blokadę.

Sytuacja drogowa jest trudna również w samym Opolu. Według IMGW w nocy spadło tam aż 4 cm śniegu, a pod białym puchem zalega warstwa lodu. Adam Leszczyński, rzecznik MZD w Opolu poinformował, że na ulicach miasta pracuje 10 pługów, ale opady śniegu utrudniają prace.

Czytaj też: Zmiany klimatu a bezpieczeństwo obiektów wielkopowierzchniowych

Apelujemy o zachowanie ostrożności

Przyłączamy się do apelu służb o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy samochodem w trudnych warunkach pogodowych, szczególnie na zaśnieżonych drogach. Pamiętaj, że nawet najlepsze opony zimowe nie zapewnią pełnej przyczepności na śliskiej nawierzchni. Zimowa aura może być bardzo nieprzewidywalna, a widoczność na drodze może być ograniczona przez mgłę, śnieg lub deszcz. Dlatego też konieczne jest zachowanie większej odległości od pojazdów jadących przed nami oraz zwiększenie czasu reakcji na nieprzewidziane sytuacje.

Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu stanu technicznego swojego samochodu, szczególnie w zimie. Jazda samochodem w trudnych warunkach pogodowych wymaga szczególnej ostrożności i zachowania zdrowego rozsądku. Pomyśl o swoim bezpieczeństwie oraz bezpieczeństwie innych użytkowników drogi. Jeśli widzisz, że warunki są zbyt trudne, lepiej zrezygnuj z podróży lub znajdź inne rozwiązanie.

Czytaj też: Obawy o zmiany klimatu są obecnie mniej ważne

Brytyjskie lotniska odwołały loty. Śnieżyca wywołała chaos

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button