PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Wyniki finansowe Grupy Wielton. Dynamiczny wzrost sprzedaży w III kwartale

Wyniki finansowe Grupy Wielton napawają optymizmem pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w Europie. Producent naczep chce utrzymać stabilną kondycję finansową.  

Wyniki finansowe Grupy Wielton w niestabilnych warunkach ekonomicznych

Producent naczep odnotował dobre wyniki finansowe pomimo coraz trudniejszych warunków gospodarczych. Przychody ze sprzedaży wyniosły 2,5 mld zł, a tym samym były o 29,4% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Gdyby poddać analizie wyniki kwartalne, były one o 38,5% wyższe niż przed rokiem.

Wzrost przychodów nastąpił poprzez zwiększenie wolumenu sprzedaży rok do roku o 9,4%. Jak przyznała Grupa Wielton, duży wpływ na wyniki miał również korzystny kurs walut czy wdrożona podwyżka cen produktowych.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Grupa Wielton raportuje wyniki za pierwsze półrocze

Wielton na poszczególnych rynkach i strategia na przyszłość

Jak przekazano, Wielton utrzymał pozycję lidera na francuskim rynku. Pozostaje wciąż wiceliderem w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Umocnienie pozycji rynkowej odnotowano także w przypadku spółki zorientowanej na obsługę włoskich klientów.

Zobacz także: W ciągu pięciu lat Bengaluru stanie się nową stolicą gospodarczą Indii

Grupa Wielton zwraca uwagę na sprzedaż brytyjskiej spółki Lawrence David. Według przekazanych informacji prasowych, na tamtejszym rynku zadziałał wdrożony w zeszłym roku plan naprawczy. Po upływie dziewięciu miesięcy 2022 roku sprzedaż zwiększyła się o 27%, natomiast tylko w trzecim kwartale wolumen wzrósł o 45%.

Poniżej zakładanych poziomów była sprzedaż we Francji, gdzie również zadecydowano o wdrożeniu działań naprawczych. Wyniki w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku były poniżej prognoz, dlatego Fruehauf przeorganizuje swoją działalność.

W obliczu problemów w światowej gospodarce Grupa Wielton skupia się na umocnieniu łańcucha dostaw przy zachowaniu wysokiej dyscypliny kosztowej. W warunkach podwyższonej inflacji działania te wydają się wyzwaniem. Obecnie trwają prace nad zwiększeniem wydajności w przyszłym roku. Mariusz Golec, CEO Grupy Wielton przekazał, że Grupa będzie skupiać się na utrzymaniu stabilnej kondycji finansowej. Informuje również o wdrożonych projektach oszczędnościowych, takich jak „Program 49+” w Wieltonie czy „Challenge 1000” we francuskiej spółce Fruehauf.

Grupa Wielton zwiększa działalność w Afryce i Europie, aby zrekompensować straty na wschodnich rynkach

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button