PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Grupa Wielton raportuje wyniki za pierwsze półrocze

Grupa Wielton raportuje wyniki za pierwsze półrocze, informując o dwucyfrowym wzrośnie przychodów w skali roku. Dodatkowo w planach jest znacząca inwestycja na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Grupa Wielton raportuje wyniki finansowe za pierwsze półrocze

Producent naczep raportuje pozytywne wyniki finansowe. Przychody w pierwszym półroczu bieżącego roku wzrosły nawet o 25% w skali roku, natomiast zysk netto został podwojony.

W okresie od stycznia do czerwca 2022 roku przychody wyniosły 1,64 mld zł. Na polskim rynku wynik ten wyniósł 335,9 mln zł (+43,7% r/r). Rynek francuski pozwolił uzyskać 380,9 mln zł (+11% r/r), natomiast na brytyjskim 261,6 mln zł (+51% r/r). Na odnotowany wzrost wpływ miał przede wszystkim wzrost sprzedaży. Jak przekazano w oficjalnym komunikacie prasowym, w pierwszej połowie tego roku Grupa Wielton sprzedała łącznie 11 946 produktów.

Zobacz także: Pride Group Enterprises kupi elektryczne ciężarówki Freightliner

Niepewne otoczenie makroekonomiczne stawia pytanie o przyszłość

Mariusz Golec, prezes Grupy Wielton wskazuje jednak na niepewne otoczenie makroekonomiczne. Grupa Wielton, zarówno jak cała branża TSL została pośrednio dotknięta przez konflikt za wschodnią granicą Unii Europejskiej. Dodał, że obecne działania Grupy koncentrują się przede wszystkim na skutecznym ograniczaniu negatywnego wpływu czynników geopolitycznych na działalność przedsiębiorstwa. Kluczowe pozostaje zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw oraz zabezpieczenie energetycznego zaplecza Grupy w warunkach dynamicznego wzrostu cen.

Wielton ma w planach rozwój produkcji chłodni. Oczekuje się, że ten dział będzie się dynamicznie rozwijał w najbliższych latach.

Zobacz także: Bank Światowy: globalna recesja może wybuchnąć już w 2023 roku

Grupa Wielton ogłosiła, że w tym roku dywidenda nie zostanie wypłacona. Wielton przygotowuje się również do otwarcia fabryki w Wieluniu. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zapewniła o zwolnieniu podatkowym w wysokości 20 mln zł. Według planów w zakładzie produkcyjnym mają powstawać wywrotki. Projekt zakłada m.in. powiększenie hali.

Po ataku Rosji na Ukrainę Grupa Wielton zdecydowała o zamknięciu montowni w Szeremietiewie oraz zakończono sprzedaż na tamtejszym rynku. Pod koniec 2021 roku nabyto hiszpańską spółkę Guillen, umacniając swoją pozycję na Zachodzie.

Girteka cyfryzuje systemy logistyczne do zarządzania flotą

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button