E-commerce

Najlepsze sklepy internetowe? Oto Ranking Zaufanych Sklepów

Oto najlepsze sklepy internetowe według 13. Rankingu Zaufanych Sklepów Ceneo

Poznaliśmy najlepsze sklepy internetowe według raportu „Ranking Zaufanych Sklepów”, przygotowanego przez Ceneo. W tym roku Ceneo nie tylko nagrodziło sklepy lubiane przez klientów, ale również przedstawiło raport o stanie zakupów internetowych w Polsce.

Najlepsze sklepy internetowe według „Ranking Zaufanych Sklepów”

Wojna, inflacja i kryzys energetyczny wpłynęły na sposoby podejmowania decyzji zakupowych przez klientów, w tym dokonywania płatności i wyboru sposobu dostawy. Zanim poznamy najlepsze sklepy internetowe według raportu „Ranking Zaufanych Sklepów”, najpierw warto poznać profil typowego polskiego klienta e-commerce. Jak wynika z raportu Ceneo, najwięcej zakupów w Internecie dokonują osoby w wieku 35-44 lata, a wśród tej grupy kupujących dominują kobiety. Najczęściej zakupy online robione są w miastach do 50 000 mieszkańców, a ich udział wynosi aż 61%. Większość kupujących pochodzi z województwa mazowieckiego, a najaktywniejsi w regionie są oczywiście mieszkańcy Warszawy.

Ceneo

Co najczęściej kupujemy online? Najpopularniejszą dziedziną w 2022 roku jest „Budowa i remont” z wynikiem prawie 14%. W dalszej kolejności znalazły się kategorie „Dom i wystrój wnętrz” – 8,9% oraz „Zdrowie” – 8,3%. Najmniej popularne są kategorie takie jak „Erotyka”, „Muzyka” i „Filmy”, których udział w wolumenie transakcji nie przekracza jednego procenta.

Czytaj też: 5 sposobów na utrzymanie biznesu e-commerce w czasie recesji

Jak i dlaczego robimy zakupy online?

Najpopularniejszym sposobem dostawy w 2022 roku jest przesyłka kurierska i właśnie w ten sposób wysyłane jest aż 56% paczek. 34,5% przesyłek wysyłanych jest do punktów, a podium zamyka odbiór osobisty, który dotyczy co dwudziestego zamówienia. Najpopularniejszą metodą płatności jest natomiast płatność ekspresowa, która dotyczy 59% wszystkich zamówień. Następnie lasuje się płatność przy odbiorze, wybrana przez jednego z czterech użytkowników.

Od kilku lat coraz chętniej robimy zakupy za pomocą urządzeń mobilnych. W 2022 r. ich udział w zakupach wyniósł ponad 62%. Większość zamówień składana jest między 10:00 a 13:00 oraz 20:00 a 22:00. Zakupy zwykle odbywają się w poniedziałek i wtorek. Największa sprzedaż odbywa się w marcu, listopadzie i grudniu.

Ceneo

Głównym powodem, dla którego użytkownicy wybierają zakupy online, jest niższa cena produktu. Z kolei trzy najczęstsze powody braku zakupu to: zbyt wysokie koszty wysyłki – 16,5%, znalezienie atrakcyjniejszej oferty – 11,9% oraz brak odpowiedniej metody płatności – 11,6%. W czołówce miejsc, od których internauci rozpoczynają swoje zakupy, są Allegro i Ceneo. Z kolei w 16,6% przypadków użytkownicy trafiają bezpośrednio na strony sklepu internetowego.

Ceneo

Zwycięzcy 13. Rankingu Zaufanych Sklepów Ceneo

Ceneo prowadzi ranking najlepszych e-sklepów, objętych Programem Zaufanych Opinii, od 2010 roku. Ceneo docenia i nagradza firmy, które uzyskały najlepsze wyniki w ankiecie pozakupowej, przeprowadzonej wśród klientów. Oto najlepsze sklepy internetowe według 13. Rankingu Zaufanych Sklepów Ceneo:

 1. Budowa i ogród: SklepBaterie.pl
 2. Dla dziecka: krainazabawy.pl
 3. Dom i wnętrze: nakrywamy.pl
 4. Hobby i zwierzęta: zoopers.pl
 5. Kultura i rozrywka: TaniaKsiazka.pl
 6. Moda i dodatki: zegarkinareke.pl
 7. Motoryzacja: intercars.pl
 8. RTV i AGD: luke.pl
 9. Styl życia: n69.pl
 10. Technologia: eukasa.pl
 11. Uroda i zdrowie: manada.pl
 12. Debiuty na Ceneo: megafauna.pl
 13. Najlepszy sprzedawca w Kup Teraz: manada.pl
 14. Dostawca: DPD

Czytaj też: Kurs Allegro blisko dna. Dlaczego tak się stało?

Jak zwiększyć sprzedaż e-commerce w sezonie świątecznym?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button