PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Linie United Airlines wracają na Kubę po 2 latach nieobecności

Kilku przewoźników poza United Airlines wznowiło ostatnio połączenia z Kubą

Amerykańskie linie lotnicze United Airlines wracają na Kubę po ponad dwuipółletniej przerwie. Amerykański przewoźnik oferuje obecnie dwa loty dziennie na międzynarodowe lotnisko w Hawanie (HAV), jeden z Newark Liberty International Airport (EWR) i jeden z Houston George Bush Intercontinental Airport (IAH).

United Airlines wracają na Kubę

United Airlines wznowiły swoje dwie trasy ze Stanów Zjednoczonych na Kubę. Łączność między dwoma krajami znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku tygodni. Obecnie odbywa się 147 lotów tygodniowo w porównaniu do zaledwie trzech rok temu.

Codzienne połączenia United Airlines na Kubę z Newark i Houston są obsługiwane przez oddział United Express i odbywają się z wykorzystaniem samolotów Embraer E175. United Airlines wracają na Kubę po ponad dwuipółletniej przerwie.

Obecnie cztery linie lotnicze oferują 147 tygodniowych lotów ze Stanów Zjednoczonych na Kubę. Ci przewoźnicy to American Airlines, JetBlue, United Airlines i Southwest Airlines. American Airlines ma największy rozkład lotów na wyspę, z 84 tygodniowymi lotami i 14 539 dostępnymi miejscami. Southwest oferuje 29 lotów tygodniowo, JetBlue 20, a United 14.

Czytaj też: Airbus wciąż popularny. Trzy nowe A330neo trafią do Brazylii

Międzynarodowa łączność na Kubie

Jak donosi kubańska gazeta państwowa Granma, kilku przewoźników poza United Airlines wznowiło ostatnio połączenia z Kubą, m.in. Air Canada, Aeromexico i TAAG Angola Airlines. Według danych Cirium, Kuba obsługuje średnio 405 lotów międzynarodowych tygodniowo, z American Airlines na czele z 42 połączeniami tygodniowo z Miami (sześć dziennie) i łącznie 84 lotami (12 dziennie). Inni kluczowi przewoźnicy to Suwning (52 loty tygodniowo), Southwest (29), Viva Aerobus, Air Transat i Copa Airlines (po 22).

Krajowy Urząd Statystyczny Kuby (Onei) opublikował zaktualizowane dane dotyczące października tego roku; W pierwszych dziesięciu miesiącach roku na Kubę przybyło 1,19 miliona turystów z zagranicy, co stanowi wzrost o 587% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku. Mimo to Kuba jest daleka od przywrócenia poziomu ruchu sprzed pandemii. Według danych w 2019 roku linia lotnicza obsłużyła ponad 4,2 miliona podróżnych.

Linie United Airlines wracają na Kubę po 2 latach nieobecności
ONEI

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Boeing 737 MAX nie zostanie zatwierdzony w tym roku

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button