LotniczyTransport
Gorące newsy

Finnair poleci do Tokio mimo zamknięcia nieba nad Rosją

Uruchomienie dodatkowych połączeń nie oznacza, że linia wychodzi z kryzysu

Zamknięcie rosyjskiej przestrzeni powietrznej w związku z inwazją tego kraju na Ukrainę jest dużym problemem dla przewoźników, którzy teraz muszą omijać Rosję, aby dostać się do Azji. Jedną z linii lotniczych, która szczególnie ucierpiała jest Finnair, którego „krótka trasa” na wschód była głównym punktem sprzedaży dla podróżnych. Finnair ogłosił rozwój usług w Azji, dodając codzienne bezpośrednie loty do Tokio Haneda pod nazwą „Toky-go!”.

Finnair wprowadza codzienne loty do Tokio

Loty na drugiej trasie Finnair do Tokio rozpoczną się 30 października, około trzech tygodni po tym, jak Japonia złagodziła ograniczenia wjazdowe po pandemii. Loty będą odbywały się codziennie, a samoloty będą odlatywać z lotniska w Helsinkach o 17:55, lądując w Tokio Haneda o 14:25 następnego popołudnia. Lot powrotny w Haneda będzie się odbywać o 21:55, przylatując do Helsinek o 04:25 następnego ranka.

Godziny zostały wybrane specjalnie dla podróżnych przesiadających się do samolotów przylatujących lub odlatujących na brytyjskie i irlandzkie lotniska – Londyn Heathrow, Manchester, Edynburg i Dublin.

Uruchomienie lotów Finnair do Tokio Haneda oznacza duży krok we wznowieniu usług do Japonii i całej Azji. Wiemy, że klienci docenią powrót krótszej północnej trasy między Europą a Japonią, nawet po zamknięciu rosyjskiej przestrzeni powietrznej, oraz szybkie połączenia między lotami w naszym hubie w Helsinkach – powiedział dyrektor generalny Finnair w Wielkiej  Brytanii i krajach Beneluksu, Andrew Fish.

Czytaj też: Pakistańskie linie lotnicze mają nadzieję, że UE cofnie zakaz lotów

Loty do Tokio w samolotach Airbus

Ceny lotów z Londynu do Tokio zaczynają się od 821 funtów (4 504 zł) w klasie ekonomicznej, 1 364 funtów (7 483 zł) w klasie premium economy i 3 276 funtów (17 974 zł) w klasie biznes. Linia będzie obsługiwać na tej trasie swoje samoloty Airbus A350-900, których ma 17 w swojej flocie. Samoloty te posiadają całkowicie nowe kabiny na trasach długodystansowych z fotelami Air Lounge w klasie biznes i odnowionymi fotelami w klasie ekonomicznej.

Finnair obsługuje już dwa razy w tygodniu połączenie do Tokio Narita i wznowił loty na tej trasie w marcu, po tym jak początkowo je zawiesił z powodu wspomnianych wcześniej ograniczeń w przestrzeni powietrznej. Oczywiście Finnair musi ominąć również ukraińską przestrzeń powietrzną.

Uruchomienie dodatkowych połączeń do Japonii nie oznacza jednak, że linia w jakikolwiek sposób wychodzi z kryzysu. Przewoźnik chce zlikwidować do 200 miejsc pracy, co jest częścią szerszej strategii mającej na celu przywrócenie rentowności, podczas gdy musi stawić czoła ekstremalnym trudnościom, zwłaszcza na trasach długodystansowych. Linia chce również zredukować swoją flotę, aby przeciwdziałać skutkom finansowym dłuższych tras do Azji, jak również braku przychodów z Chin.

Czytaj też: Rishi Sunak nowym premierem Wielkiej Brytanii. Co to oznacza dla UE?

Działania Rosji uderzyły w Finnair. Przewoźnik zwolni 200 pracowników

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button