PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Wyniki UPS za trzeci kwartał są dużo lepsze niż oczekiwano

Wyniki UPS za trzeci kwartał powinny uspokoić interesariuszy

Przez ostatni miesiąc analitycy i inwestorzy obawiali się o wyniki UPS za trzeci kwartał, szczególnie po wrześniowym ogłoszeniu przez FedEx słabych wyników za pierwszy kwartał fiskalny.

Wyniki UPS za trzeci kwartał

Wyniki UPS za trzeci kwartał, opublikowane we wtorek rano, powinny uspokoić interesariuszy. Gigant transportowy i logistyczny z siedzibą w Atlancie osiągnął skorygowany zysk na akcję w wysokości 2,99 dolarów, pobijając szacunki o 15 centów na akcję. Zysk operacyjny w wysokości 3,1 miliarda dolarów wzrósł o 6% rok do roku. Przychody wzrosły do 24,2 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 4,2% rok do roku.

Co być może równie ważne, UPS potwierdził całoroczne cele finansowe, do których zobowiązał się na początku września. Oczekuje, że całoroczne przychody wyniosą około 102 mld dolarów, a skorygowana marża operacyjna około 13,7%. Nakłady inwestycyjne w całym roku wyniosą 5 mld dolarów, co oznacza spadek w stosunku do pierwotnych prognoz na poziomie 5,5 mld dolarów.

Niższy poziom nakładów inwestycyjnych wynika w dużej mierze z mniejszego wykorzystania kosztownych czarterów samolotów i większego wykorzystania należących do firmy frachtowców, znanych jako „Browntails”. Segment przesyłek w Stanach Zjednoczonych, największy w firmie, odnotował wzrost przychodów o 8,2% i skorygowaną marżę operacyjną 11%. Przychód na sztukę, kluczowy wskaźnik, wzrósł o 9,8% rok do roku. UPS poinformował, że około jedna trzecia tego wzrostu została osiągnięta dzięki wzrostowi cen, które UPS nazywa „cenami podstawowymi”. Koszty w przeliczeniu na sztukę zmniejszyły się w ujęciu kwartalnym, ponieważ inicjatywy UPS w zakresie efektywności zyskały na znaczeniu.

Czytaj też: FedEx obniża prognozy. Dostawy na Święta zagrożone?

Coroczne podwyżki wynagrodzeń

Segment przesyłek międzynarodowych UPS odnotował wzrost przychodów o 1,7% w stosunku do roku poprzedniego. Zysk operacyjny spadł nieznacznie do 997 mln dolarów, a skorygowana marża operacyjna wyniosła 20,9%. Dział Supply Chain Solutions firmy UPS, obejmujący działalność pozapaczkową, zanotował spadek przychodów o 6,3%, ponieważ spadki w zakresie spedycji lotniczej i oceanicznej przeważyły nad wzrostami w zakresie logistyki i opieki zdrowotnej. Skorygowana marża operacyjna osiągnęła w trzecim kwartale rekordowy poziom 11,5%.

Trendy makroekonomiczne były zróżnicowane, z krajowymi dziennymi wolumenami niższymi niż oczekiwano, ale z międzynarodowymi wolumenami słabszymi bardziej niż oczekiwano, ze względu na trwające blokady w Chinach, zamieszanie związane z wojną na Ukrainie i wysoką inflację – podał UPS.

Małe i średnie przedsiębiorstwa, których względny brak elastyczności cenowej sprawia, że są pożądane przez przewoźników dostarczających paczki, stanowiły 28,3% wolumenu w Stanach Zjednoczonych, co oznacza wzrost o 1% w porównaniu z poprzednim okresem. Całkowite koszty UPS wzrosły o 7% rok do roku. Prawie połowa tego wzrostu przypadła na płace i świadczenia. W sierpniu rozpoczęły się coroczne podwyżki wynagrodzeń w ramach pięcioletniego kontraktu UPS ze związkiem Teamsters.

Czytaj też: Kurs Allegro blisko dna. Dlaczego tak się stało?

UPS zatrudni 100 tysięcy pracowników przed świętami

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button