DrogowyInfo z rynkuTransport

Polski miejski samochód elektryczny Triggo ma uzyskać homologację jeszcze tej jesieni!

Polski samochód elektryczny Triggo ma zrewolucjonizować transport w mieście. Pojazd stanowi odpowiedź na rozwój rynku mikro mobilności. 

Samochód elektryczny Triggo zrewolucjonizuje sposób poruszania się po mieście

Triggo liczy na uzyskanie homologacji swojego pojazdu tej jesieni. Prezes Rafał Budweil poinformował ISBtech:

Homologacja uzyskana w Polsce pozwala poruszać się pojazdem po drogach UE. Spodziewamy się jej uzyskania na przełomie września i października tego roku. Docelowym rynkiem Triggo jest rynek niezwykle lukratywnych, przyszłościowych usług mobility on demand. Nazywam taką usługę car in 5 minutes.

Usługa ma być podobna do klasycznego car sharingu, pojazd będzie jednak dostarczany bezpośrednio przez operatora do klienta. Jeden z pojazdów Triggo testowany jest obecnie w Singapurze jako pojazd służb ratunkowych. Obok mobility on demand, Triggo ma być komercjalizowane poprzez sprzedaż licencji oraz dostawy do odbiorców flotowych.

Zobacz także: Eksport baterii elektrycznych z Polski wzrósł w 10 lat o blisko 1000%

Polski miejski pojazd elektryczny

Pojazd miejski pokonuje korki dzięki zmiennej geometrii podwozia. Triggo został w całości zaprojektowany oraz zbudowany w Polsce. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 90 km/h. Baterie elektryczne o pojemności 15 kWh zapewniają zasięg ok. 140-160 km.

Rafał Budweil zaznaczył także, że Triggo to pojazd unikalny nie tylko w skali polskiej, ale również światowej. Spółka spodziewa się produkcji przez wyspecjalizowanych podwykonawców, którzy posiadają odpowiednie możliwości produkcyjne oraz łańcuchy dostaw.

Triggo.city

Zobacz także: Motoryzacja w Polsce w ostatnich latach rośnie, w Niemczech spada

Mikropojazd elektryczny Triggo został wyróżniony m.in. na konferencji konkursu mikromobilności w Amsterdamie. Razem z pięcioma start-upami weźmie udział w finalne konkursu. Udział w konferencjach i na targach pozwala nie tylko na reklamę Triggo, ale również na pozyskiwanie sponsorów. W styczniu tego roku wyróżniono Triggo w raporcie AMA Research „Global Micro Electric Automotive Market”. Triggo znalazło się obok kluczowych projektów dla e-mobilności, gigantów takich jak: Yamaha Motor Company, Groupe Renault czy Honda Motor Company. Pierwszy pokaz Triggo odbył się w 2018 roku podczas Kongresu 590 Warsaw Motor Show.

Boom na elektryki w Chinach. Dlaczego Chińczycy wolą rodzime marki?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button