Morski

Maritime Transport zwiększa swoją obecność w iPort Doncaster

iPort w Doncaster dynamicznie się rozwija. To jeden z najnowocześniejszych węzłów multimodalnych w Europie. Z uwagi na rosnące zainteresowanie usługami logistycznymi, swoją obecność na terenie parku zwiększa operator Maritime Transport. 

iPort w Doncaster dynamicznie się rozwija

Spółka Maritime Transport rozszerzyła kontrakt, podwajając wielkość swojego parkingu dla samochodów ciężarowych na terenie iPort, multimodalnego centrum logistycznego na obrzeżach Doncaster. Tym samym w pobliżu portu parking pomieści do 170 samochodów ciężarowych i 85 dodatkowych miejsc parkingowych. Rozszerzenie powierzchni było konieczne z uwagi na rozwój regionalny portu.

John Clements, dyrektor wykonawczy w Verdion powiedział, że iPort ma lokalizację strategiczną i czerpie spore korzyści z połączeń drogowych oraz zlokalizowanego na miejscu kolejowego terminalu towarowego. Tym samym decyzja o ekspansji miała być podyktowana naturalnym postępem. Biorąc pod uwagę zwiększający się popyt na usługi logistyczne, konieczne było dostosowanie planów rozwojowych do oczekiwań nowych partnerów. Budowa iP2f jest obecnie jedyną jednostką klasy A dostępną w Yorkshire. Oczekuje się zatem, że ukończenie projektu powinno wzbudzić duże zainteresowanie, biorąc pod uwagę niewielką konkurencję w regionie.

Simon Smart, dyrektor naczelny w Transporcie Morskim, powiedział o współpracy:

Cieszymy się, że możemy zgodzić się na długoterminową dzierżawę w celu rozszerzenia naszego magazynu transportowego w iPort w związku z silnym popytem na rynku i obsługą klienta.

Dodał także, że iPort dysponuje strategicznymi połączeniami logistycznymi, co wyróżnia go na tle konkurencji. Pomimo że spółka rozpoczęła swoją działalność w tej lokalizacji dopiero w 2020 roku, duże zainteresowanie ze strony partnerów skłania ją do zwiększenia obecności w tym regionie.

Zobacz także: Biden podpisał Inflation Reduction Act. Ogromne inwestycje w transformację energetyczną

Jeden z najnowocześniejszych brytyjskich multimodalnych węzłów logistycznych

iPort to jeden z najbardziej zaawansowanych portów multimodalnych w Europie. Park znajduje się w pobliżu skrzyżowania 3 autostrady M18 i głównej linii East Coast. iPort Rail jest coraz częściej wykorzystywanym terminalem w przypadku przedsiębiorstw logistycznych, które wdrażają w życie plany dotyczące ograniczania emisji w transporcie.

Zobacz także: SEKO udostępnia klientom nowe narzędzie, aby zmniejszyć wolumen zwracanych zamówień

iPort ma dogodne połączenia ze strategicznymi portami Wielkiej Brytanii. Najemcami parku logistycznego są m.in. Amazon, CEVA, Fellowes, Lidl, Dusk, Kingsbury Press, Woodland Group i Euro Pool Systems.

Allegro wprowadza dostawy tego samego dnia do automatów One Box

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button