LotniczyTransport

Hub logistyczny w Mexico City tymczasowo redukuje liczbę lotów o 15%

Hub logistyczny w Mexico City ogranicza liczbę lotów. Centrum jest zmuszone do tymczasowych cięć, aby przeprowadzić niezbędne prace, które mają na cel podwyższenie poziomu bezpieczeństwa.

Hub logistyczny w Mexico City planuje cięcia lotów na poziomie 15% 

Linie lotnicze korzystające z hubu logistycznego należącego do miasta Mexico City przystały na propozycję dotyczącą tymczasowego zmniejszenia liczby lotów o 15%. Przewoźnicy korzystający z międzynarodowego lotniska Benito Juarez w Meksyku zgodziły się na ograniczenie lotów w hubie z 61 na godzinę do 52 w godzinach szczytu. Początek zmian zaplanowany jest na ostatni dzień października.

Redukcja na poziomie 15% jest niezbędna do przeprowadzenia prac mających na celu dostosowanie infrastruktury do większego natężenia ruchu, co wymaga zmniejszenia nasycenia lotami w hubie w okresie zimowym.

Zobacz także: Petrobras rozpoczyna proces zbycia aktywów w Zatoce Meksykańskiej

Nowe lotnisko dla lotów komercyjnych

Niektóre loty mają zostać przeniesione na inne lotnisko, nowo wybudowany port Felipe Angeles (AIFA) na obrzeżach Meksyku. Ma być zdecydowanie mniej lotów komercyjnych. Dzięki temu główny hub Mexico City zostanie odciążony.

Przedstawiciele meksykańskiej linii lotniczej Viva Aerobus, którzy byli obecni na spotkaniu oraz zgodzili się przystać na zmiany, stwierdzili, że lotnisko wymaga przebudowy, a warunki infrastrukturalne AICM wymagają tymczasowego odciążenia.

Zobacz także: Wzrost cen w Meksyku wyniósł 7,68%. Inflacja jest najwyższa od 21 lat

Decyzja o ograniczeniu ruchu samolotów wynika z majowej sytuacji na lotnisku Benito Juarez, gdy dwa samolot meksykańskiego przewoźnika Volaris omal się nie rozbiły. Nagranie rejestrujące zatłoczone lotnisko oraz sytuację trafiło do sieci. Władze lotniska spotkały się z ogromną krytyką i zatwierdziły zmiany, które zostaną wprowadzone od początku sezonu zimowego.

Przedstawiciele hubu zmuszeni są ograniczyć przepustowość, aby dostosować infrastrukturę do zmieniających się warunków w branży. W ostatnich latach ruch lotniczy przybrał na sile, a Meksyk stał się popularnym kierunkiem wakacyjnym. W związku z tym coraz więcej linii lądowało na terenie lotniska, które nie było dostosowane do takiego natężenia. Zmiany mają zoptymalizować procesy logistyczne w perspektywie długoterminowej.

Kolej łącząca Meksyk, USA i Kanadę staje się faktem. Rekordowy koszt

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button